Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is okozott a terhesség...

Másnak is okozott a terhesség önértékelési gondokat?

Figyelt kérdés

A terhesség végén járok 38 hetes vagyok. Soha nem volt nagy az önbizalmam azt tudni kell rólam. Világ életemben küzdöttem a kilókkal. Egyszerűen ha belenézek a tükörbe rosszul vagyok magamtól, frusztrált vagyok teljesen.

ne ítéljetek el én nagyon várom a gyermekemet, csak egyszerűen a terhesség okozta testi változásokkal nem tudok mit kezdeni, nem igazán tudom feldolgozni, hogy ennyire megváltozott minden egyes porcikám. Más is így van vele? A párom már kezd tőlem kiakadni, amit el is hiszek de egyszerűen nem tudok felülkerekedni az "úr isten hogy nézek ki" gondolatomon.Nem tudom elfogadni, hogy a mérleg nyelve az általam kitűzött kg fölé csúszik.


2009. máj. 25. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Előbb szüld meg a picit, adj időt magadnak a regenerálódásra, és ha még mindig úgy érzed, hogy nagy a baj (amit én nem hiszek, hisz már mint írtad a férjed akad ki tőled) akkor kezdj el edzeni. Felüléseket csinálj napi 20at aztán növelheted ha bírod, és így tovább. Ne aggódj! :)
2009. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és ezzel az egésszel az a baj, hogy már ott tartok, hogy a párom előtt is szégyenlős vagyok, és ez már gáz szerintem.
2009. máj. 25. 12:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után igyekezz majd visszaalakulni és akkor ez természetes.

Én nem híztam még meg,mégsem érzem magam nőnek amióta terhes vagyok.Első terhességemmel jól felhíztam,de félévre a szűlés után már leadtam mindet.

Érezd magad büszkének,hogy képes vagy gyereket szülni.Olyan gyakori manapság a meddőség.Fel a fejjel.Hidd el sokan irigyelnek a hízásod ellenére,mert anya lehetsz.

2009. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de megkérdezhetem, hogy hány kilóról indultál és mennyit híztál? Mert sokan eltúlozzák ezt az elhízás kérdést...

Egyébként próbáld ne ilyen tragikusan felfogni a dolgokat, hiszen egy pici babának adsz életet, ami fantasztikus dolog, és ilyet 1-2 alkalommal élhetünk át csak az életünk során. vagy gondolj csak bele, van, aki nem is élheti át ezt a csodát, pedig nagyon szeretné!

Amikor tükörbe nézel, akkor csak erre gondolj és a picire, aki nemsokára a világra jön! :)

Szülés után pár hét, és már kezdheted is az edzéseket és újra olyan leszel, mint a babavárás előtt!!! :)

30 hetes kismami

2009. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat. Nagyon remélem, hogy visszaáll az amúgy is ingatag lelki egyensúlyom, mert most nagyon lent vagyok úgy érzem.
2009. máj. 25. 12:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én pl 16kgot hiztam,és már utáltam magam!én se szerettem meztelenkedni a párom elött!de én szülés után kb 6héttel majdnem mindent ledobtam!ugyhogy ne keseredj el!
2009. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
63-ról indultam és most már 81 vagyok. 18 kg eddig és még van 2 hetem elvileg. tudom én, hogy nagy áldás, hogy szülhetek, örülök, hogy megadatott, de az emberek mindig az adott szituációban lévő problémát látják nagynak. Vagyis akinek nem lehet gyermeke, az azt mondja, ez a kilókon kesereg míg nemhogy örülne, hogy lehet gyermeke.
2009. máj. 25. 12:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 37 hetes vagyok. 63 kg-ról indultam és most 85 kg vagyok. Iszonyatosan vizesedek, az egész lábam a duplájára hízott és ráadásul elég nagy területen szét is repedt a combomon a bőr. Akkorának érzem magam, mint egy víziló. Ha tükörbe nézek - sírni tudnék. A plusz 22 kg már korlátoz a mozgásban, fájnak az ízületeim stb... És még van 3 hetem...


Átérzem a helyzetedet, de próbálj meg ezen túllépni és arra gondolni, hogyha megszületik a babád, akkor lesz akkora lelki erőd, hogy le tudd adni a felesleget. Én ezzel biztatom magam, hogy tuti nem fogok "elasszonyosodni".

A párodnak próbálj meg kevesebbet panaszkodni, mert minél többet mondod neki, hogy nézel ki stb... annál inkább be fog sokallni és a jelenlegi testi változásaidra vonod még jobban a figyelmét.

Persze tudom, hogy könnyű mondani, de én is hasonlóan érzek mint te.

Legyél lelkileg erős! Szülés után pár hónappal helyre állnak a dolgok! Kitartás!!!!

2009. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Na én teljesen megértelek. Én is tudom nagyon jól,hogy nem ezen kéne aggódni. De! Nekem még 8 hetem van,amit ha igy folytatok akkor még 10 kiló rámjöhet,most tartok 14 kilónál. Borzasztóan haragszom magamra ez miatt,ráadásul minden ismerösöm ezzel piszkál,hogy mekkora lettem... :( Ja,amugy 72 kilóról indultam,szóval amugy sem voltam vékony. Már alig várom,hogy tehessek ellene,mert hogy most diétázni nem tudok az biztos! :) Csak attól félek,hogy majd nem fog menni a kilók leadása. :(
2009. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem a plusz-kilók miatt utálok tükörbe nézni, hanem a mellem miatt. Iszonyatosan nagyot nőtt az eléjén. Mire észbekaptam, már tiszta csíkos lett. Én is utálom a tükröt, és nem szeretek pucérkodni a férjem előtt. Csak olyan felsőket hordok, ami nem túl nagy dekoltázsú.

Ráadásul ez állítólag soha nem fog elmúlni, csak halványodni. Most kenem a hasam+ a combom, hogy legalább ott megússzam ezeket a szörnyű striákat.

Te ne add fel, koncentrálj arra, hogy hamarosan lesz egy gyönyörűszép babucid!

22 hetes km

2009. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!