Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magneziumot hogyan kell...

Magneziumot hogyan kell szedni? Miert? Es azt magamtol kezdjem el vagy csak ha mondja a doki 21 hetes vagyok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem keményedsz, nem kell, de meg is előzheti a görcsöket. Plusz jó a baba idegrendszerének is. Nyugodtan szedd, ha akarod. 3*1-et szoktam.(béres)


22 hkm

2012. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem doki írt fel Magnesii Citricit, mivel sokat keményedett a hasam és görcsölt a lábam meg a kezem. Napi 3x1-et kellett szednem kb. a 28. héttől. Előtte néha bevettem egy-egy Magne B6-ot.

Ha nem keményedsz és görcseid sincsenek, akkor is lehet szedni magnéziumot, akár csak napi egy szemet, nem fog ártani, hanem jót tesz. Feszültségoldó, izomlazító hatású, neked is és a babának is jó. De ha nincs panaszod, akkor nem is muszáj szedni.

2012. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* előtte bevettem vagyis a 28. hét előtt.
2012. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 chococa_aath ***** válasza:
nekem a dokim a "MAGNEROTT-OT"irta fel 3x2 de nagyon jóó meg sem érzem ahogy tágulok.. 39khm.én csak ajánlani tudom
2012. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem magadtól is szedheted nyugodtan.

Én 22 hetesen hívtam éjszaka a mentőt mert begörcsöltem és semmi bajom nem volt előtte,kiderült hogy magnézium hiány rögtön kaptam 2 adag infúziót 5 napig voltam bent.Mikor kijöttem azt mondta a védőnő:Ja bocs elfelejtettem szólni hogy szedjél.

De semmi problémám nem lett belőle.Most 8 hónapos a picim.Boldog babavárást kívánok!

2012. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a kerdesem az lenne hogy milyen ez a kemenyedes?Nekem pl nagyon szokot fajni es fesziteni a koldokom korul a hasam es ilyenkor tapasztaltam hogy kemeny!Es neha zsibad a kezem meg a labam is akkor ez lehet magnezium hiany?Es milyen tipusut szedjek magnebe 6 is jo?
2012. jan. 12. 10:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó a magne b6 is, bár az a legjobb, ha íratsz dokival valamilyen magnézium készítményt, mert azok több magnéziumot tartalmaznak.

Keményedéskor az egész hasam olyan volt mint egy kemény lufi. Ha pedig görcsölsz is (akár a kezed, akár a lábad), akkor mindenképpen érdemes magnéziumot szedni. Ha magadtól szeded, akkor először csak nap 1-2 db-ot vegyél be szerintem, hátha már az is segít, ha nem akkor azért kérdezz rá dokinál.

2012. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


Az én párom áldott állapotban és szülés után is végig szedte a gravidát és az orvos még írt fel valami vas/folsav keveréket.

Mivel a vérszegény!

Ennek ellenére szoptatási idő alatt eszméletvesztéses és ez most komoly, rosszullétei voltak.

Mi előtt hagytuk volna kezelgetni hol erre, hol arra, ki kértük különböző, orvosok véleményét.

Egy ideggyógyász :-) nevetve mondta kalcium hiánya vn!


Rendeltünk Dr. Lenkei Kalcium-magnéziumot.

Eszméletvesztése soha többet nem volt, a szédülései kb. 1 hét elteltével is meg szűntek.


Pontosabban a szédülés vissza tért, ugyanis abba hagytuk(lecseréltük) az ásványt 1 másik félére /1testépítő barátom ajánlotta/.

Kva gyorsan rendeltünk újra Lenkeit.

Most 3éves a kislányunk, soha semmilyen rosszulléte nem volt a páromnak az óta.


40Ff+30N

2012. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A magnézium szájon át nem hatásos, ui. nem szívódik fel, legfeljebb hashajtó hatású sókká alakul. A toxémia és fenyegető koraszülés kezelésében igen hatásos, de csak infúzióban, ill. injekcióban (ld. Pritchard séma). Az az orvos tehát, aki méhellazítóként szájon át szedeti a bunkó, orvosilag nulla, s a kezeléssel csak le akar rázni. Ezt egy nagyon célirányosan képzett szülész mondja el Neked.
2012. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Bocsi hogy csak most válaszolok neked erre a kérdésre de elhavazva vagyok :)

Na szóval a magnéziumot bármikor szedheted, de csak mértékkel, tudom ajánlani a magnézium+b6 vitamin keveréket, mert az segíti a felszívódást is. kérj egy vérvételt és attól függjön, hogy hány mg-ot szedsz.

Egy átlagos embernek a napi Mg(magnézium) fogyasztása 380-400mg/nap, ebből van ami visszaszívódik a kiválasztásoknál van ami nem, ezért nem érdemes 100%-os RDA értéknél többet szedni be. Ne pezsgőtablettáz semmiféle képen sem. Ajánlani a JutaVit/Juvita Mg+B6 vitaminját tudom, lassan szívódik fel napi 1 db kell, de ha rendesen táplálkozol, akkor elég 2 naponta is csak 1 db belőle.

Terhesség előtt, alatt, szoptatás közben is szedheted. A magnézium alapból egy stresszoldó anyag(kis mértékben), de fontos nagyon a vitaminháztartásod is, ne feledd, nem csak magad helyett fogyasztasz! Szóval érdemesebb a szájon át napi 1 tablettát tartani. (50 db-os JutaVit 2 hónapra simán elég és 1200-1500 ft áron mozog a patikákban, recept nélkül kiválthatóak, ezek az étrend kiegészítők remek dolgok, de ha nagyon gázos a vérképed, akkor orvosoddal mindenképp beszélj, illetve egy dietetikussal is.) De mondom, konzultálj a nőgyógyászoddal sokat, étkezz rendszeresen, relatív koleszterinszegényebben, viszont vitamindúsan.

És a stresseknek mondom: magnéziumot szedjenek, mert sokat segíthet... és egy normális kiegyensúlyozott étrend és életmód is...akármilyen szegény valaki, össze lehet hozni :)

Remélem hasznos voltam

2012. jan. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!