Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, ha az első 15 hét...

Normális, ha az első 15 hét alatt 0,5kg-t híztam? Többi lent

Figyelt kérdés
Sosem voltam az a karcsú, telt alkat! 72,5 kg-val kezdtem, voltam 76 kg is, de most csak 73kg vagyok, 172cm-hez! A hasam nagy, de a párom és én is aggódom, hogy az elmúlt hetek a fogyásról szólnak, pedig sosem hánytam a terhesség alatt. Ez normális, vagy csak parázom megint? Emiatt lennék fáradékonyabb? Köszönöm szépen!
2012. jan. 12. 11:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Jó neked!


Én 12kilót híztam terhesség alatt :(


Semmi baj nincs, ha betartasz mindent.


Én mindent betartottam, olajos magvakat, főleg földimogyorót kell enni meg sok sok zöldséget, gyümölcsöt, tudod :D Meg a vitaminok, és azzal híztam sokat :(


Hanyadik hónapba vagy?

2012. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ne parázz! Eleve nincs akkora súlya a babának és az összes járulékos dolognak, hogy már most 5-6 kilónak rajtad klellene lenni. A babád nem attól fejlődik megfelelően, hogy te hízol, ő mindent elvesz, amire szükége van. Én pl. az utolsó terhességem során egy dekát se híztam végig, igaz többlettel indultam. Szülés után rögtön - 5 kilóval jöttem haza az eredeti súlyomhoz képest. Kész megváltás volt akkorD

62-ről indultam és a 38. héten ennyivel mntem szülni is.. Senki nem kekeckedett amiatt, hogy nem szedtem fel semmit...

2012. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Vashiánytól vagy fáradékony lehet kapni a gyógyszertárba Neo-ferro-folgamma nevű vastablettát ezt kell szedni terhesség alatt, ebbe megvan az a vasmennyiség amire a terhességed alatt szükséged van. Simán étkezéssel ennyit nem tudsz magadhoz venni, és a babádnak nagyon nagyon nagy szüksége van a vasra.



Az első is én voltam :D


9 hónapos fiúcska mamája vagyok :D

2012. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Holnap töltöm a 15. hetet! Eszem a terhesvitamint, sok gyümölcsöt, zöldséget is, inkább rostosat vagy teát, vizet iszom! Nem nagyon van étvágyam, de aggódom egy kicsit! Sokkal fáradékonyabb is vagyok az elmúlt hetekben! Emiatt lenne?
2012. jan. 12. 11:27
 5/17 anonim ***** válasza:
Ezen ne parázz? Én 82-vel estem teherbe, most 10 hetes vagyok és 74kg. 8kg-t gogytam, pedig nem hánytam. Nekem nagyon nincs étvágyam. Mindentől undorodok és alig tudok enni. A védőnő azt mondta, h még jó is h fogyok, mert ígyis van rajtam bőven és a vége felé nem jó a nagy felesleg.én egyébként örülök neki nagyon, azelőtt rengeteg diétát elkezdtem de nem tudtam fogyni, most meg mióta terhes vagyok minden erőfeszítés nélkül sikerül. Arra figyelek, h a babónak sok vitamint és hasznos tápanyagokat bevigyem: gyümölcsöt, zöldséget, csirkehusit, barna kenyeret, joghurtokat, rizst eszem.Ja és energikusabb vok, mint valaha. de sokan mások is írták, h fogytak az elején. De amúgy meg neked az az egykét kiló azért nem egy nagy ijesztő fogyás.Szerintem ezzel ne törődj!Jó babavárást! Ja és dokim mondta: az nagy tévhit, h terhesen duplájára kell hízni, meg 2 helyett kell enni.Azt mondta h kb 5-6 kg jön fel ami a baba meg a lepény, meg a magzatvíz, ami több feljön, az csak a kismamának rossz zsírpárna.üdv:)10hkm
2012. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
utolsó vok, nem kérdőjelet akartam rakni a ne parázz szó után, hanem felkiáltót, bocsi:)
2012. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Meg csak 15 hetes vagy, nem tudhatod tovabb hogyan alakul. Na meg enm is sovanyan kezdted a terhesseget, szoval teljesen termeszetes. A faradekonysagod lehet magatol a terhessegtol. Ha verkep volt csinalva, ott lathatod, h verszegeny vagy e. Ha nem, vasat szedni nem kell, majd kesobb is fogjak ezt a verben ellenorizni.


En nem idnultam tulsullyal- 170 cm, 63 kilo- most 30 hetes vagyok es 65 kilo. : ) 30 het alatt 2ot hiztam, senki nem mondta, h baj, jol erzem magam, es orulok, h a vege nem plusz 20 kilo lesz. Babam szepen fejlodik, jo nagy, szoval minden oke.

2012. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Semmi baj, értettem! Csak első babánk, és párom is itt aggódik a nyakamon, nem elég a saját nyugtalanságom! Köszönöm mindenkinek, a nyugalom megtestesítője leszek! :)
2012. jan. 12. 11:45
 9/17 A kérdező kommentje:
A fehévérsejt számom alacsony, de nem mondta a doki, itthon keresgéltem rá a dolgokra, azzal gondolom nem sok mindent tudok tenni!
2012. jan. 12. 11:47
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha a doki nem mondott semmit az eltérésre, akkor valüószínűleg bőven belefér a terheségi normál vérképbe. Eleve a terhesség során sokat változik a vérkép, hiszen nem csak a mennyisége nő meg, minőségileg is változik. A neten lévő vérképpel kapcsolatos adatok ált.-ban a nem terhes adatok, szóval azok nem mérvadóak.

A fáradékonyság pedig akár a terhesség normál velejárója is lehet, hiszen a szervezeted hatalmas munkában van, ez eléggé leterheli.

2012. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!