Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, ha az első 15 hét...

Normális, ha az első 15 hét alatt 0,5kg-t híztam? Többi lent

Figyelt kérdés
Sosem voltam az a karcsú, telt alkat! 72,5 kg-val kezdtem, voltam 76 kg is, de most csak 73kg vagyok, 172cm-hez! A hasam nagy, de a párom és én is aggódom, hogy az elmúlt hetek a fogyásról szólnak, pedig sosem hánytam a terhesség alatt. Ez normális, vagy csak parázom megint? Emiatt lennék fáradékonyabb? Köszönöm szépen!
2012. jan. 12. 11:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A vérvételes papíron volt a határérték az alapján mondom, hogy alacsonyabb! A neten csak a rövidítést jelentését néztem meg!
2012. jan. 12. 11:57
 12/17 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam is, a határértékek a nem terhes, felnőtt nőkre vonatkoznak. A laborokban bizony csak így megy. Amíg a dokid nem mond semmit, max. hogy belefér, neked nincs okod aggódni. [link]
2012. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 12. 12:13
 14/17 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Ha odafigyelsz az étkezésre, (tehát nem két ember helyett eszel, és egészségesen étkezel), akkor normális.

Én a második terhességem alatt összesen 7 kilót "híztam", szülés után kevesebb voltam pár kilóval mint teherbeesés előtt.

De ha a doki/védőnő nem mondta, hogy gond lenne, akkor Te se parázz rajta. :)

2012. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is állandóan parázom mert nem híztam még semmit pedig már 33 hetes vagyok!Sőt kedden voltam a védőnőnél és másfél kilóval kevesebbet mért mint a kezdő súlyom.Én már voltam két dokinál és a védőnőt is megkérdeztem,de mindenki azt mondta hogy nem baj,mert ettől a baba még jól fejlődik.A vérképem jó,egy kicsit kevesebb a vasam és erre szedek csak gyógyszert.
2012. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van, hogy ennyit híztál, nem is kell többet. Sok kismama mértéktelenül zabálni kezd a terhesség miatt, de nem ez az etalon!

Én 15 hetes terhesen 2 kg-al voltam kevesebb, mint a terhesség előtt, mert addig inkább csak fogytam. Mostanra felszedtem 3 kilót, most vagyok 30 hetes, a doki és a védőnő szerint is teljesen rendben van így, a babám normálisan fejlődik. Örülj neki, hogy nem híztál el már most, és ne is akarj hízókúrába kezdeni! 73 kilósan biztosan nem vagy alultáplált.

2012. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok az! Figyelek a súlyomra, így sem mondanak annyinak, hisz inkább erősebb a csontozatom! Köszönöm szépen!
2012. jan. 13. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!