Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad Calcium pezsgötablettát...

Szabad Calcium pezsgötablettát inni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Szabad, de ezt se szabad túlzásba vinni. Napi 1-2 pohárnyi ártani nem fog, a kalciumra amúgy is szükség van.
2012. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ,csak 1 pohárral iszok naponta
2012. jan. 12. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, de figyelj a mennyiségre azért, főleg ha mellette esetleg szedsz még terhesvitamint is, akkor azért nézd meg abban mennyi kálcium van.

Én allergia miatt kellett, hogy szedjem, és bár a megengedett napi mennyiséget nem léptem túl, mégis görcsölt tőle az izmom.

2012. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kellene a terhesvitamin mellé még valamit szednem?pl.C vitamin vagy hasonlót?
2012. jan. 12. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, a terhesvitaminban minden a kismamák igényeihez van igazítva.
2012. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 limaia ***** válasza:
én naponta egy pezsgőtablettát szedek fele-fele részben már hetek óta.segit,mert nagyon sokat görcsölnek az izmaim,és csak a magnézium nem elég.de túlzásba nem szabad vinni.
2012. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

egyik nap kalcium, másik nap magnézium pezsi pont elég, ha náthás vagy egy kis c-vitamin mellé, de másra tényleg nincs szükség, a terhesvitaminban elvileg minden benne van (bár gyártója válogatja, van amiben jód nincs van amiben vas...)

még valami, a vasat és a magnéziumot ne szedd egyszerre mert gátolják egymás felszívódását(egyik este másik reggel max)

2012. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy kell-e terhesvitamin mellé szedned-e pluszban valamit, hogy hány hetes vagy és milyenek a véreredményeid.

Én a 22. héttől ittam a Calcium-Sandozt, de csak napi egy tablettát, mert szerintem borzalmas az íze :)

Mellette a megfázásos, taknyos időszakban szedtem 1000 mg C-vitamint naponta (ez jó egyébként húgyúti fertőzések ellen is).

Magne B6-ot az elejétől szedem, még jelenleg is 2x1 szemet, mert szerencsére (legkopogom) nem keményedek túlságosan.

Most a 26 hetes vérvételen kevés vasam volt, így a doki Maltofer tablettát írt fel, abból naponta egy szemet kell, hogy szedjek. De ezt csak az orvos javaslatára szabad.

33 h km

2012. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én napi 1 calcium sandoz-t iszom, nekem a védőnő javasolta, hogy a fogaim miatt szedjem. Egynél többet nem merek, mert írja, hogy napi 1500mg-nál többet nem szabad. 1 db-ban van 500mg, mellé fogyasztók tejtermékeket, ásványvizet, ezekben nem tudom mennyi van, úgyhogy nem kockáztatok. Ja, és nekem ízlik. :-)
2012. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!