Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha olivaolajjal meg sima aloe...

Ha olivaolajjal meg sima aloe veraval kenegetem a pocakomat, azzal segíthetek a csikok megelozeseben? Tok hajlamos vagyok ra.20hkm

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a testápoló is jó rá. Én bőrfeszesítő testápolót használok, a 28. hétben járok és hatalmas a hasam. Eddig még nem jöttek ki rajta stiák, és remélem, hogy nem is fognak :)
2012. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hajlamos vagy rá, akkor bármivel kenheted ki fognak jönni. Viszont ártani nem ártasz vele ha kened, serkenti a vérkeringést. Én viszont a bőrfeszesítőt egyáltalán nem ajánlanám, azt majd a szülés után. Pont az a cél, hogy rugalmas legyen a bőröd, ne feszes.
2012. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Majd ha lemegy, nem jon ki? nekem a fenekemen egy-egy fogyas oövetkezteben jott ki egy csomo :(... a testapolo nem art a babanak? az osszes illatanyagaval, meg ilyenek? Nem ertem, miert eppen bor*feszesitő*, nem eppen az a lenyeg, hogy amíg nyulnia kell a bornek, addig nyuljon? feszesedni meg raer kesobb is?
2012. jan. 12. 23:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Anyósomtól kaptam azt, mert ő is 3 gyereket hordott ki, mind a hármat 4 kg felett, és nála bevált, egy csíkja sincs sehol. Eddig nálam is. De én csak segíteni akartam. :/ Amúgy a szagokat nem érez. Csak hangokat hall, és megkülönbözteti a sötétet a világosságtól. De még azt se 20 hetesen.
2012. jan. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem árt a babának a testápoló, ha neked nem tetszik az illata akkor ne használd. Amúgy mindegy. Nem kell túlzásba esni. Én azt vallom, hogy ez teljesen genetika. Én is kenem magam, hogy megnyugodjon a lelkiismeretem, megtettem mindent annak érdekében, hogy ne legyek "csíkos". Általában az utolsó hetekben jelennek meg a csíkok. Bár még nem szültem és minden ember más.
2012. jan. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
második voltam!
2012. jan. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Genetika és hajlam kérdése, akinek van már valahol a testén, sajnos valószínű a pocakján is lesz, a hirtelen növekedéstől. Én is kentem és az utolsó hetekben jelentek meg a csíkok, amikor már azt hittem csak megúszom, de nem. :(
2012. jan. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bizony, nagyban befolyásolja a hajlam. Én szerencsés vagyok, nem vagyok hajlamos rá. 4 gyereket hordtam ki, igaz nem nagy túlsúllyal, de a pocim az első 3-mal bizony elég nagy volt. Semmivel se kenegettem magam soha, nem bírom elviselni a testápolókat, úgy érzem, mindegyik ragacsos(ez az én hülyeségem, tudom). Mégsincs sehol egy csíkom se. A nagylányom már nem ilyen alkat, rajta már most 17 évesen is vannak sajnos csíkok, úgy 14 éves kora óta, pedig nem kövér vagy ilyesmi.

Az egyik barátnőm használt többféle hatásosnak kikiáltott méregdrága stria elleni krémet/Vichy és hasonló/, ha látnád, mennyire csíkos...

Persze, ha szereted a testápolót, olívát, aloét és bírod is, ártani nem árt, csak csodát ne várj. Az, hogy hmennyire tágulékonyak a bőrödben léávő kötőszövetek, az a genetikán múlik.

2012. jan. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nővérem nem kente magát soha, 3 terhesség, nagy pocak, és sehol egy csík.

Én kenegettem magam testápolóval is és olajjal is, kifejezetten kismamák számára, csíkok ellen kifejlesztve, és a 38. héten repedt meg a bőröm.

Aki hajlamos rá, az kenegetheti, de nem biztos, hogy segít neki.

2012. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyukámnak két terhessége volt, csupa csíkos. Nekem a terhességem előtt alakultak ki hízások-fogyások következtében a combomon striák. Tehát a hajlamom bőségesen megvan rá. Amikor babát vártam egy ismerős lány javaslatára sima babaolajjal kentem jól be a pocakomat, a derekamat és a fenekemet zuhanyzás közben minden nap reggel és este. Egyetlen darab csík nincs rajtam sehol a terhesség következtében. Úgyhogy nálam az olajozás tökéletesen bevált.
2012. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!