Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Taj kártyám nem baj hogy a...

Taj kártyám nem baj hogy a leánykori nevemen van? 37hetes kismamik hogy vagytok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Abból gondolom, hogy nem baj, mert én három évig a korábbi asszonynevemmel használtam a TAJ kártyámat és soha, senki nem kifogásolta. Egyszer egy más ügy kapcsán cserélték ki teljesen ingyen.
2009. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem azt mondták amikor a belgyógyászaton voltam, hogy baj. Mert a gyerek anyakönyvetetésénél gond lesz a kórházban, hogy nem a férjes neved szerepel rajta. Így én megcsináltattam kb. 5 perc volt az ügyintézés.
2009. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Bizti nem baj! Én nemrég mentem férjhez de nem akarom átiratni a Tajt! Azt mondta a védőnőm is hogy nem kötelező!
2009. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom,h baj-e,de tényleg nem tart semeddig!És ingyenes...egyszer úgyis váltani kell,nehogy gond legyen.


Én is 37hetes vagyok,már nem bírom. Biztos csak én vagyok ilyen türelmetlen,de már úgy szeretném ha kint lenne.Te hogy vagy?

2009. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi én jól vagyok,,,EGYRE TÜRELMETLENEBB.."már mennék szülni".még dolgozok...sztem még ezt a hetet,nem tudom.vannak jóslófájásaim a hasam is lejjebb szállt és néha szúrásokat érzek a pocimban.nálad?
2009. máj. 25. 19:01
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
De baj, hogy a leánykori neveden van. Én is annak idején szülés előtt cseréltettem ki. És tényleg nem tartott sokáig.
2009. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

NEM BAJ!! Februárban szültem és ugyanígy voltam mint te. Mindenhol -né vagyok csak a TAJ kártyámon nem. Senki nem szólt érte!

Az anyakönyvezéshez meg mi köze ennek?! Vinni kell a házassági anyakönyvi kivonatot és automatikusan a férj nevére lesz anyakönyvezve a baba. Nem az anyuka TAJ kártyájáról nézik, hogy mi legyen a gyermek család neve. Különben meg sokan már fel sem veszik a férjük nevét és ettől még az apuka nevét kapja a baba.

Semmi gondod nem lesz ebből, nyugi!!

2009. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem baj.Nekem a Czeizel asszisztense mondta h nem kell kicserélni, de ha zavar h nincs rajta a férjezett nevem, akkor írjam rá tollal, azért nem kell fölösleges kört futni, h átírasd, fogsz másért eleget.

25 h. pocis

2009. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, engem is érdekel. Hol cserélik ki?
2009. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? A TAJ számod nem változik meg attól, hogy férjhez mentél. Szerintem senkit nem zavar az egészségügyben.
2009. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!