Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülés alatt mikor adnak,...

A szülés alatt mikor adnak, illetve lehet kérni fájdalomcsillaptót? Ha beindulnak nagyon a fájások, vagy ha kivagy már kellöképpen tágulva?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

A szülés alatt bármikor kérhetsz fájdalomcsillapítót, ez szíved joga!

De szerény véleményem szerint ne kérj, mert sokkal nagyobb élmény anélkül szülni!

Ég és föld a két szülésem közti különbség!

2009. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Epidurális érzéstelenítést csak akkor alkalmaznak ha már min. 2 v.3 ujjnyira kitágultál. De van egy maximum tágulás is, ami felett már nem kötik be.
2009. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is ki lehet bírni nélküle.Bár nekem az első szülésem nagyon sima és problémamentes volt szerencsére.Igaz nem rövid,mert reggel 4-kor ébredtem fájásokra,és éjfél előtt lett meg a baba,de életem legszebb élménye.Amit sajnos nem mondhatok el a másik 2 szülésemről.velük is végig vajúdtam fájdalom csillapító nélkül,de mégis császárosok lettek,mert rosszul voltak a drágáim.Szerintem azért drukkolj inkább,hogy meg tudd szülni természetesen,és ne legyen komplikáció.Hidd el ki lehet bírni.Nem mondom,hogy nem őrölten fájdalmas,de amikor rád teszik az semmihez nem fogható boldogság.


minden jót,könnyű szülést.

2009. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az EDA-ra gondolsz azt akkor tudják leghamarabb adni ha már bő 3 ujjnyira ki vagy tágulva. Nálam az 8 óra alatt sikerült. Kaptam egy adagot (szuper volt, nem éreztem semmi fájdalmat) az 1,5 órát hatott utána viszont már többet nem adtak mert hamarosan kezdődött volna a kitolás. De végülis császár lett mert nem jött le a baba, be volt a keze akadva.

Nekem olyan fájdalmam volt, hogy könyörögtem az EDA-ért. Pedig eddig bírtam a fájdalmat, volt nagy műtétem is amit simán végigcsináltam zokszó nélkül,de ez...ezt nem bírtam.

2009. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!