Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti cukrot hogy...

Terhesség alatti cukrot hogy lehet elviselni lelkileg?

Figyelt kérdés
8 lett a terhelésesem és eddig jól voltam,most meg tökre össze vagyok törve lelkileg-mintha tényleg beteg lennék,ti hogy kezeltétek és mit csináltak veletek??hétfőn kell dokihoz menjek..25hetes vagyok
2008. ápr. 1. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A babát kell szem előtt tartani,hogy őérte kell diétázni.Nem vagy halálos beteg,gondold azt hogy valóban mennyien küzdünk ezzel a gonddal,ami tényleg rossz,az a diéta , de ki lehet bírni,így is lehet finomakat enni,csak nekünk jobban oda kell figyelni.Majd meglátod,nem lesz baj, a babáért mindent, sokat olvastam erről,őnála rendben van az inzulintermelés az ő szervezuete is védekezik a mi cukrunk ellen,de hogy ne legyen később sem gond nekünk kell odafigyelni.Próbálj meg túllépni ezen,és keresgélj diétás tanácsokat, recepteket.
2008. ápr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért ennyire nem kell kétségbe esni!!!

Ez nem betegség, mégcsak nem is cukorbetegség!!!

Ez csak egy emelkedett cukorszint, amire oda kell figyelni, hogy ne legyen baj.

Nekem 8,4 lett a 2 órás cukrom, és nem diétázom. Többen azt mondták, hogy csak odafigyelnek, és ha így sem megy feljebb, nem is diétáznak. Én is ezt csinálom. Nem eszem édeset, nassot, nem iszom üdítőt, rostosat, odafigyelek, hogy ha már 2X ettem kenyeret, akkor inkább joghurtot eszek...stb. És így sem megy 5,3 fölé a cukrom evés után, és 7-ig "megengedett". akkor miért szenvedjek a diétával? Ha kéne, mert nem lenne elég az odafigyelés, természetesen diétáznék, de így nem tartom szükségesnek.

Nyugodj meg, nem te vagy az első, és nem is az utolsó!

Nekem 3 hetente kell menni dietetikushoz, súly, vérnyomás, pulzus, ekg, cukormérés, és még majd egy vérvétel szülésig. Ennyi.

Nyugi, nagyobb bajod-bajotok ne legyen!! :-))

2008. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tökéletes válasz a második válaszadótól, ugyanez van nálam is, nekem is 8 lett, majd meghaltam, hogy úristen...

Nem diétáztam, nem számoltam, csak nagyon figyeltem, mint az előző kismama az étkezésemre, tökéletesek az itthon mért eredményeim (5-6mmol étk után egy órával) és már 13 hete, hogy ez van. Most tartok a 38. héten, annak is már a felénél, és tegnap közölte velem a dokim, hogy picike baba lesz :) Persze olyan 50 cm 3- 3,5 kg körüli, úgyhogy, ne parázz már!! :)

Nagyon fontos, hogy a cukrot iktasd ki, és a lisztes dolgokat...meg amit korábban írtak ezzel kapcsolatban.

11 mmol felett van cukorbetegség, csak kismamáknál szigorúbban veszik, meghúzták 7.8ra a határt.Na ez épp elég ahhoz, hogy felzaklassanak bennünket. De legalább én sem híztam bálnára, és te sem fogsz :) A babának pedig semmi baja nem lesz! Csak óvatosan az étkezéssel :)

na boldogság van! ;)

2008. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi a választ,ezeket nem tudtam-mármint a határt..segítettél és igen én is így próbálom felfogni.:)
2008. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

még annyit hozzáfűznék, hogy nagyon sok kismamának van magasabb cukra, van aki gyógyszert kap, sőt olyan is van sok-sok akit inzulin kezelésre fognak. Ez téged nem vigasztal, de vigasztaljon az, hogy én 17 éve vagyok cukorbeteg (26 éves), és most 15 hetes terhes, és gyönyörűen eléldegélek vele. Még élvezem is, nem híztem egy dekát sem eddig, és nagyon odafigyel mindenki ránk! :) Úgyhogy fel a fejjel, neked ha kell is változtatnod valamit, már csak néhány hét, nekem sosem lesz vége! :( Gyönyörű boldog babavárást!

2008. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!