Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudnám a terhesség alatt...

Hogy tudnám a terhesség alatt elkerülni a hüvely ultrahangot? És hányszor kell elviselni a "felnyúlós" vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám ezeket elkerülni hogy ne legyen rájuk szükség? Vagy muszály?Előre is köszi.
2009. szept. 6. 21:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
Már bocs, de ezt nem lehet elkerülni. És nem is értem, hogy miért akarod elkerülni, hiszen nem fáj. A terhesség alatt megszámlálhatatlanul sokszor fognak oda felnyúlkálni, nem beszélve a szülésről. Szóval jobb, ha megbarátkozol a gondolattal, és arra gondolsz, hogy mindez a babáért történik.
2009. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem muszáj, minden csak attól függ, hogy a gyereked érdekeid nézed-e vagy a sajátodét. Szerintem ennyi áldozatot igazán lehet hozni azért, hogy biztosan meg lehessen állapítani, hogy egészséges-e a pici.
2009. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy hüvelyi uh-m volt, a 10. héten (akkor mentem először dokihoz). Utána már csak hasi volt mindig. Félsz tőle? Vagy miért akarod elkerülni?
2009. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Hát, ha nem mész orvoshoz a 12. hétig, akkor már hasfalom át szoktak ultrahangozni. Esetleg így. És menj minél ritkábban orvoshoz. Ne járj magánorvoshoz. Akkor nem lesz sok vizsgálat.

Ha nem zavar, hogy a vizsgálatok a babád egészégének megállapítására vannak...

2009. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
A hüvelyitöl nem is annyira de a felnyúlkálós vizsgálattól terhesség alatt eléggé.Volt egy ismerösünk akinek a dokijnak ugy sikerül megvizsgálnia hogy elment a gyereke.:S Nagyon rég óta vágyom a babára és természetesen ő az elsö...De reménykedtem benne hogy léteznek emberségesebb megoldások..:S
2009. szept. 6. 21:37
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a 3. vagyok. Képzeld, én is nagyon féltem ezektől a vizsgálatoktól, ráadásul előtte évekig vaginizmusban szenvedtem (hüvely görcsös összerándulása érintésre). Még nőgyógyász sem mindig tudott megvizsgálni, annyira görcsöltem.


Azonban teljesen meglepő módon, beprogramoztam az agyamba, hogy minden a baba érdekében történik, és nem azért fognak nyúlkálni, mert a doki abban örömét leli.


És lám, az az egy szem hüvelyi uh, és később a nyúlkálós vizsgálatok is mentek. Igaz, kezem ökölbe, gyomrom görcsbe, de sikerült, és a baba is egészségesen megszületett. Ettől ne félj, az a baba lehet, hogy beteg volt, és lehet, hogy később magától is "elment" volna. Azért az nem jellemző, h a vizsgálatoktól elmennének a babák.

2009. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
9%

Szia!


A hüvelyit 12. hétig végzik általában. Nem igazán veszélyes,inkább kellemetlen. Nekem egy ismim mondta, hogy 8. hétnél előbb eszembe se jusson vizsgálatra menni, mert úgy megpiszkálhatják, hogy télleg elmegy. Nem is mentem, csak a 9. héttől. Egyébként nőgyógyász válogatja. A "normális" nem nézeget állandóan. Az enyém max. 2szer nézett, a terhesség elején meg végefelé, hogy mennyire van beékelődve a baba.

2009. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
köszi:) amugy sajnos az a baba nem betegség miatt ment el hanem elég vadul vizsgálta meg az orvos és a vizsgálat után ment el baba..:S
2009. szept. 6. 21:48
 9/26 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor kérd meg a dokidat, hogy a lehető legkevesebbszer vizsgáljon így, és nagyon óvatosan. Egész biztos vagyok benne, hogy nem fog meglepődni a kéréseden. És ne gondolj ilyen rosszakra, mert a tudatalatti nagyon gonosz tud lenni (ha beprogramozol valamit az agyadba, akkor a tudatalattid működésbe is hozza!) Szóval csak pozitív gondolatok!
2009. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Budapesti vagy, ?Ki volt az orvosod és hol? :)
2009. szept. 6. 21:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!