Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a tűneteí egy kb.1honapos...

Mik a tűneteí egy kb.1honapos méhen kívülí terhességnek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 17:13
 1/5 anonim válasza:
100%
Nálam 8 hetes méhenkívüli terhességet diagnosztizáltak. A menstruációm nem maradt el, de utána 8-10 nappal elkezdtem barnázni, és ez nem is szűnt meg. Puffadt volt a hasam, aluszékony voltam, de más tüneteket nem tapasztaltam. Végül csináltam egy tesztet, pozitív lett, mentem boldogan dokihoz, de az UH-n nem látott semmit. Vérvizsgálatra küldött és kiderült, hogy olyan magas a HCG-szintem, ami már egy 8 hetes terhességnek felel meg - ezt már látnia kellett volna UH-n. Kicsit jobban nekiállt keresni és meg is találta a bal petevezetőmben: már dobogott a szíve :( Rögtön megműtöttek, és meg volt repedve a petevezetőm, szóval kb. az utolsó pillanatban jöttek rá. Az a legmegdöbbentőbb, hogy nem fájt a hasam egyáltalán... Mindenesetre ha legkisebb gyanúja is felmerül, hogy méhen kívüli a terhesség, nem szabad sokáig gondolkodni, lépni kell! Sajnos azonban látod, még egy 8 heteset is kihívás volt diagnosztizálni :(
2012. jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hasznos volt a válaszod.Nálam az a baj,hogy a menstruáció 5 hete volt és kb.1 hetet késik.Már voltam orvosnál és szerinte csak méhen kivüli lehet.
2012. jan. 15. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem már addigra megműtöttek.... HCG-t nézettem, lombik volt, kevésről indult, aztán emelkedett, de nem eléggé. Második uh-on látták csak, hogy méhen kívüli. Egy kis barnázásom volt.
2012. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Vérből csináltak HCG-tesztet? Van valamilyen tüneted? Ha a dokid ennyire biztosra mondja, akkor most hogyan tovább?

Úgy tudom, ha a terhesség még viszonylag korai (5-6 hetes) lehetőség van valami durva gyógyszeres beavatkozásra is műtét helyett. Nálam mondjuk ez szóba sem jött, a bal petevezetőmnek lőttek. De ha így történik, az sem feltétlen tragédia, én utána 2x is teherbe estem: az első baba sajnos elment, de a másodikkal ezen a héten töltjük a 35. hetet. De az biztos, hogy nagyon megviselt a méhen kívüli, nem biztos, hogy valaha fel fogom dolgozni lelkileg :( Nagyon együtt érzek veled! Írd majd meg, mi történt!

2012. jan. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a HCG-ét és úgy látszik ,hogy terhes vagyok de a doki mégsem találja a magzatot ....... sehol. A hcg 468,07 volt a doki szerint ez terhességet jelent.Ez lenne a harmadik gyerek és a másodiknál komoly problémáim voltak a magas vérnyomással.N agyon sgodok most!!!!!!!!!!!!
2012. jan. 16. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!