Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalkozóknak sem szabad...

Vállalkozóknak sem szabad felmondania a munkáltatónak terhesség folyamán?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt úgy érted,hogy Te vagy vállalkozó,és szerződéssel,vagy megbízói szerződésseldolgozol valamelyik másik cégnek???



Szerintem oda nem vonatkozik a védettség!Legalábbis az én esetemben (fuvarozás,fakitermelés) tuti nem!


Te mivel foglalkozol?


Meg én egyéni vállalkozó vagyok,így nem is nem is mehetek majd most gyedre,mert akkor nem számlázhatok!Nincs alkalmazottam!Így csak akkor működhet a cég ha én be vagyok legalább 4 órában jelentve,és melette gyest kapok!Náunk így van!


De a KFT-nknél más!Ott én vagyok az ügyvezető,de nem vagyok bejelentve,ha ott van alkalmazott az mehet tovább gyes mellett is!

2012. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

igen én vagyok vállakozó mint biztosításközvetítő!

2012. jan. 16. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ott simán felmondhatnak, mert az nem munkaviszony igazából.
2012. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Tuti nincs a Te esetedbensem védettség!

ÉS a gyedkérdés is úgy működik mint az én esetemben!Vagy nem számlázol (szünetel a vállalkozás mert fizetés nélküli szabin vagy)két évig!Vagy csak gyesre mész és akkor 4 órában maradhatsz papíron!

2012. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

tényleg? és erről miért nem szólt nekem a főnökség???

ugyan...

2012. jan. 17. 09:30
 6/8 A kérdező kommentje:
2.válaszoló,2éves hűsgidőm van hozzájuk ami még tart pont majdnem a szülésig,miért mondanának fel akkor? Én viszem be a tőkét nekik!
2012. jan. 17. 09:31
 7/8 A kérdező kommentje:
meg mi ez hogy órában maradhatok papíron? Eleve be sem vagyok jelentve x órára sem most!
2012. jan. 17. 09:32
 8/8 A kérdező kommentje:
4órában,bocsánat!
2012. jan. 17. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!