Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros Kismamik! Nektek is...

Cukros Kismamik! Nektek is magasabb a reggeli előtt és reggeli után a vércukor szintetek? Délben meg este már tökéletes nekem.

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 20:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia! Igazából változó. De vannak időszakok, amikor tényleg magasabb az éhgyomorra mért. Mondjuk nekem eddig a legmagasabb éhgyomorra mért értékem 5,3 volt.

Állítólag a tejtermékek reggeli fogyasztása megemeli a reggeli cukrot.

Téged is 160 grammos diétára fogtak? Hogy bírod? Be tudod tartani az előírt mennyiségeket? Meg tudod oldani, hogy tényleg mindig ugyanabban az időben étkezz? Nekem utóbbi dolog sajnos nagyon nem megy. Ma is uzsonna és ebéd egyszerre/egyben volt és így mértem pontosan 7-et.

2012. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

reggel csak!!! lassan felszívódó szénhidrátot szabad fogyasztani, kb 25g-t, de valakinek csak 20 g szénhidrátot javasolnak, pont emiatt. Sajnos a szervezetünkben valami miatt ilyenkor a legalacsonyabb az inzulin, később beindul.

én 5 dkg korpás kenyeret eszem felvágottat, meg parit, ubit, vagy retket, ami van, és elég jó az értékem.

2012. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

megint én vagyok!

kedves első válaszoló, nem szabad összevonnod az étkezéseket, mert akkor nem tudsz állandó szintet biztosítani a szervezetednek!

a 7 az még épp jó amúgy!

2012. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nekem 180 g. szénhidrátot szabad ennem. ÁÁÁ, én sem nagyon tudom betartani a napi 5 étkezést. Van mikor csak 4, de van hogy csak 3x eszem. Mérem én is, hogy mennyi az annyi, de nehéz nagyon. És rettentően nasiznék, főleg édeset :(

2012. jan. 17. 13:10
 5/17 anonim ***** válasza:

Én mostanában minden nasi helyett uzsonnára gyümiturmixot eszem, kevés tejjel, szóval mivel fagyasztott, majdnem fagyi állagú lesz, és édesítőzöm, nyammi finom, és tejjel együtt is max 20-30 g szénhidrát.

próbáld ki!

2012. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Az édesítő nem túl egészséges, érdemesebb nyírfacukorral édesíteni vagy stevia-val. Ezekkel szabad.

De ha kipróbálod, hogy nem teszel bele semmilyen cukorpótlót és helyette egy evőkanálnyi facsart citromlevet adsz a turmixodhoz, akkor sokkal finomabb. A citrom kihozza a gyümölcsök igazi ízét. Próbáld ki, megéri. Ha nem jön be, még utólag is tudod édesíteni.


Az étkezéseket tudom, hogy nem szabad összevonni, de sajnos sokszor az időbeosztásom úgy hozza, hogy rohanok ide, rohanok oda, és közben nem is vagyok éhes. Amúgy diéta nélkül is jókat mérek. Étkezés után 1órával 4,8-6,3 általában. A fent említett eredmény kb. egy héten egyszer fordul elő.

Első hozzászóló voltam.

2012. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor jó!

Én csak ehhez a fagyiszerű turmixhoz eszem édesítőszert, de a stiviáról én is hallottam, a diabetikusom mondta.

Te melyiket használod, és mennyibe kerül, hol veszed?

Én csak horror áron láttam mindenhol.

És azért nem vettem, mert tényleg elenyészőt fogyasztok mesterségesből.

(valószínű ezerszer kevesebbet, mint aki pl light kólát iszik)

És nem esik le soha a vércukrod, ha kimarad az étkezés?

Vagy ilyenkor iszol egy kis gyümilevet?

2012. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én meg alig eszem, és felmegy. sőt, reggeli előtt is jóval 5 felett van.

Reggeli után is 8,3 volt, és 7 a megengedett. ezt nem értem. Ti miket szoktatok enni?

2012. jan. 18. 14:19
 9/17 anonim ***** válasza:
Basszus, most teljesen földhöz vágódtam, ettem 5 dkg kenyeret, meg 1 tányér kelkápit, kb 2 dkg krumplival, ez 30g az 50 helyett, és 6.9 volt a cukrom 1 órával utána :S
2012. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Már mondtam a férjemnek is, hogy ennél is kevesebbet kell hogy egyek, mert ez így nem lesz jó. A végén inzulin lesz. De miért csak reggel ilyen magas? Ezt nem értem. Délben jó éppen hogy. Este megint magas egy kicsit.
2012. jan. 18. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!