Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyek azok a feltétlenül...

Melyek azok a feltétlenül megvásárolandó felszerelések, ami a pici érkezéséhez kellenek? Júniusban fog születni a baba, és semmink sincs, első baba.

Figyelt kérdés

( a kiságy, a pelenkázó, babakocsi és a ruhák kivételével érdekelne hogy kinek mi volt szükséges )


Válaszaitokat megköszönöm!


Egy "kezdő" anyuka :)


2012. jan. 18. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mellszívó , fürdőkád, én vettem a biztonság kedvéért cumi cumisüveg,
2012. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ágynemű, plédek, kiskád, mi vettünk légzésfigyelőt, mérleget is. Gyógyszertári csomag (fürdető, popsikrém, vigantol, k vitamin, köldökápoló cucc stb), lázmérő, pelenka, popsitörlő, textilpelus (mindenre jó),
2012. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Nekem fontos volt megvenni a mellszívót, két Mam cumisüveget (azért, mert állítólag nagyon sok buborék kijön az alján, így nem fáj úgy a baba pocija), 1 doboz tápszer, ha nem lenne elég tápláló a tejem. Rácsvédő, gumis lepedő (olyan, aminek a másik oldalán olyan anyag van, ami nem engedi át a matrachoz a pisit), babahordozó, kiskád (ha nincs olyan helyetek ahová rakjátok, akkor egy állvány hozzá).


Nekem ezek fontosak voltak, mert láttam, hogy mennyire kellenek!

2012. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
hordozó/autósülés
2012. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Textil pelenkából 10 db-ot vettem, mert nagyon jól jött. Feje alá az ágyba, kocsiba, vagy szopi közben törölgetni, ha mellé megy, illetve a vállamra terítettem büfizésnél. Valamint szeles időben a babakocsira lehet csíptetni, hogy ne fujjon be a szél. Kicsi puha hajkefe, fültisztító pálcika, orsszívó (porszívós), vettem cumisüveget is és hozzá cumit, mert nem tudtam, hogy hogyan fog majd enni (végül csak szopis volt, de később teásüvegnek jó lett), kapucnis fürdőlepedő, babaolaj, orvos által felírt fürdetőkrém és popsikrém, valamint a köldökápoláshoz szükséges hintőpor és alkohol, akkor vettem még játszócumit, hátha kell. Vettem rácsvédőt a kiságyra, légzésfigyelőt és mellszívót. Vattát is, mert nagyon jó a babaolajos törölgetéshez.
2012. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Körömvágó olló, cumisüveg mosó kefe, ha van cumi, akkor cumilánc. Mivel nyári baba lesz, lehet kéne napvédő krém az arcára, bár ez nem olyan fontos.

Boldog babavárást!

2012. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem feltétlen muszáj megvenni, de nekem nagy segítség a kiskádba való szivacsból készült babatartó. Praktikus, és nekem 1200 ft-ot megért. :)
2012. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fürdetőkád nem árt, lehetőleg állvánnyal.

A legkisebb méretű pelenkából egy csomag, hátha hirtelen "kinövi", popsitörlő-kendő, nekem a Tescós tökéletesen bevált, vagy ha éppen a Rossmannba van akciós, az is jó.

Nagy méretű inkontinencia-betét, van valami magyar, most nem jut eszembe a neve, de fele annyiba kerül, mint a Teva./bőven fogsz vérezni, a normál betét kevés/.

Szülés után apát elküldöd a gyerekorvoshoz, és az felír vagy 5-8ezerért krémeket, gyógyszerek, alkohololt, stb., azt váltsátok ki.

Így hirtelenjében ennyi jutott eszembe.

2012. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt is leírom nekünk milyen van/mi vált be.

-mellszívó: sima gyógyszertári, vákumos, nem profi, de nagyon olcsó

-mellpárna: babyloves (dm) ragasztós, de átázós, auchanos: nem ragsztós, nem átázós

-cumi: alváshoz szereti, több van neki, több féle, h ne legyen gond, ha egyik másik nincs meg, ne szokjon egyhez...

-hálózsák: praktikus, mert ki-ki takarozik majd a későbbiekben, ikeában vettük és az ágyneműjét is.1 éve egy kis pléd 230 ft volt.

-cumisüveg: dm-ben vettük a legolcsóbbat, szereti mai napig, és szükség is volt rá.

-pelenka: hát mi kezdetben pampers vettünk, mert a metróban sokszor akciós volt, most már 2 hónapja nincs ilyen, így a lidlben veszünk softinot (tökéletesen bevált, pedig féltem tőle) 16 db a midi méretből 600 ft, most csütörtöktől 490. De kezdetben pampers használtunk.

-orrszívó: minekünk porszívóhoz illeszthetős van, utálja, de a taknyot szépen kiszívja

-kence-ficék, hintőpor, fürdető, tápszer (ha kellene): ezeket mind az orvos/védőnő írja fel, ne vegyél semmi ilyesmit, majd szülés után



Más nem jut most hirtelen eszembe. Nem tudom ti hogyan álltok anyagilag. Mi nálunk fő szempont volt az, hogy a még használható legolcsóbbat vegyük, ezért írtam le tapasztalataimat.


Mi nekünk volt légzésfigyelőnk is, ami most már csak éjjeli fénynek kell, sosem pittyent be, ha izgulós vagy inkább vegyetek, vagy kölcsönözzetek. Amúgy mérleget ne vegyél, ugyis az első hat hét után havonta kell menned védőnőhöz az első fél évben, és ott lemérik mindig, illetve lehet ezt is kölcsönözni. Illetve az első hat hét után, már viheted levegőre, szóval ha izgulsz a heti súlygyarapodása miatt elmész vele sétálni, és közben útba ejtitek a védőnőt. Így a felmerült kérdéseket is meg tudod vele vitatni.

2012. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Másodikat várjuk most az elsőnél sok felesleges dolgot megvettem...ami nekem fontos volt és lesz

-textilpelus, most vettem 20-at mert néha a melltartó helyett azzal bugyoláltam be a mellem nem szeretem a melltartót:)10 kevés volt előzőleg

-csapra szerelhető orrszívó, sokkal jobb mint a porszívós, nincs hangja és ahol van csap ott tudod használni, nyaraláskor , stb.

-szoptatós tea

-tejgyűjtő kagyló(jó szolgálatot tett amikor ügyeket kellett intézni , nem ázott el a ruhám.

-vízhőmérő(én nem tudtam könyökkel megállapítani jó e neki a víz)

-mellszívó..buta voltam először elektromosat vettem, kórházba nem vették jó néven és itthon sem igazán szerettem madela volt, összetörte a mellem..vettem aventes kézit az jó volt, plusz egy jó széles szájú üvegpohár fejéshez.Szoptatni nem tudtam mivel anatómiailag nem megfelelő a mellem ,de fejni sikerült.Szóval ez nekem fontos volt nagyon

-törölköző, kifogó

-babhajkefe, erős durvább szőrű így nem lett koszmós a feje(a tommee tippee nagyon jó, erősebb mint a többi

-Ágnes papír pelenkabetét, ez jól jött amikor hasmenése volt elég volt ezt cserélni, arra ment a cucc és vissza tudtam rá adni tisztán az eldobhatóst.

-fürdőkád , állvány( elsőnél nem volt, két székre tettem a kis kádat de piszkosul derékfájós dolog..így most vettünk megfelelő magasságú állványt hozzá.

-gumilepedő a kiságyba

-jó minőségű cumisüveg, elsőnél baby novás volt , állandóan a buborékokat nyelte hiába tartottam az üveget úgy ahogy kell, hasfájós volt sokat kínlódtunk, most viszont aventes és mam anticolisat vettem ezekről hallottam, hogy szuperek.

-hintőpor ami nem illatosított, sima natúr a jó legalább is szerintem, nekem allergiás lett a levendulásra


Anyukának:

kórházba mindenképpen ajánlom

-nedves toalet kendő, rossmanba 240ft az alouette natur 70db-os, hidd el jól jön ha szülés után mittom véres a combod és még nem mehetsz zuhanyozni és egyéb esetben is jó.

-papír wc ülőke, na ez ami bármikor jó, nálam mindig van, ha utazunk akkor is, benzinkúton jól jöhet mert sajna én nem tudok lebegve pisilni:) ez szintén rossmanba kétszáz valahány forint egy tíz darabos csomag.

-kézfertőtlenítő, vagy bármilyen eszközfertőtlenítő, kilincsre, budira bármire, én utálok papucsba zuhanyozni így mindig a kórházba zuhi előtt lefújtam vele a zuhanytálca alját.A kézfertőtlenítő krém is jól jön, én pl sztk-ba jártam és járok vizsgálatokra és a wc használat után királyság:)

-Eldobható bugyi, nagyon drága gyógyszertárba de azt mondják dmbe olcsó, még most fogok én is venni így nemtom.

Most ennyi jutott eszembe.

2012. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!