Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 feletti kismamák, csak a...

35 feletti kismamák, csak a kor miatt megcsináltatnátok az amniócentézist vagy csak ha az előzmények indokolják?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 17:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Csak a kor miatt nem,ha indokolt lett volna minden további nélkül szúratom a pocakom,de minden eredmény tökéletes lett.3. terhesség és 28 hetes kismama.
2012. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én 37 voltam és most 7 hetes a fiam.integrált és kombinált tesztet is megcsináltattam.Az AFP alacsony volt és voltam genetikai UH is de mivel minden eredmény az AFP kívül jó volt nem volt indokolt.De ha kértem volna megcsinálják.Fiam egészséges szerencsére.Ha a tesztek rosszak lettek volna vagy ha azt javasolták volna akkor megcsináltattam volna.
2012. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nincs genetikai betegséggel született a családban, nem is tudok róla, hogy valaha lett volna. Volt már három egészséges gyermekem amikor a negyedik megfogant. Az Afp-m, kombinált tesztem jó lett. Viszont 38 éves voltam. Megcsináltattam az amniót, csak a korom miatt. Egészséges kisbabát rejtett a pocakom és azt is megtudtam, hogy kislány. A három kisfiam ujjongott amikor kiderült, hogy húgi áll a házhoz. Nem bántam meg és a vizsgálat sem viselt meg.
2012. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem kellett, mert nagyon rossz lett a kombinált teszt eredménye. Ha csak a korom miatt kellett volna, nem mentem volna bele, így viszont muszáj volt. Szerencsére minden rendben volt, most már másfél éves a lányom. Egyébként 35 évesen szültem.
2012. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én 36 évesen fogom szülni a másodikat és tanácsatalan vagyok. Milyen teszteket csináltassak, hogy ne legyen szükség az amnióra? Most még csak a 10. hétben járok, szóval nem maradtam le semmiről.
2012. jan. 18. 17:21
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem minden értékem jó volt, mégis csak azért mert 35vagyok küldeni akartak minden áron. Én mondtam a genetikán, hogy előtt még kikérném más orvos véleményét is, pestre mentem a Hajdú Krisztina dokinőhöz, aki szinte a haját tépte, hogy indok nélkül csak azért mert 35vagyok el akarnak küldeni az amnióra. Megnézte a babát uh-val, végignézte az összes addigi leletemet- ez a 20.héten volt- és mondta, hogy semmi szükség nekem erre a vizsgálatra, nem is mentem el!

Azóta is minden rendben a babával, 3-4hét és megszületik!

én a 35.szülinapom után egy hónappal estem teherbe... szóval ez volt az indok egyébként.

2012. jan. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 37 éves, van egy nagy lánya. Minden értéke jó lett nagyon gondolkodott hogy elmenjen e a vizsgálatra. Végül elment és kiderült hogy a kisfiának kromoszóma rendellenessége van. Megtartották és azt mondja örül hogy volt idejük felkészülni a babára.A családjában nem volt még ilyen betegség.
2012. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én a harmadikat várom, egy egészséges fiam és lányom van. Januárban töltöttem a 37-et, én megcsináltatom az amniot, mert az a 100 százalék, bármilyen kombinált teszt csak 95,5 százalékban biztos. Ezt az orvosom is megerősítette. Ugye ott van az az 5%.

Én belevágok, és remélem akkor nyugodt terhességem lesz.

2012. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

20.37-es


És ott van az a 2% is, hogy elvetélsz az amniotól.

Ne adja isten, de azért az is magas szám.

2012. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az amnio vetélési aránya 1%. Én 39 elmúltam, elsô babával és a korom miatt a rendellenességre is 1% lett volna az esély, nem mertem bevállalni, inkább integrált tesztet csináltattam. Mikor doki látta az eredményeket, nem erôltette tovább az amniot. Egészséges a lányom és már 2 éves.
2012. jan. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!