Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány alkalom kell legyen...

Hány alkalom kell legyen bejegyezve a kiskönyvbe hogy járjon a gyes gyed stb? Már 3 szor voltam védőnőnél. Nálunk ő írja be és a doki aláírja.

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:

GYES-nek,GYED-hez ehhez semmi köze.

Az egyszeri anyasági támogatásnak van. Ahhoz 4-szer kell megjelenned terhesgondozáson.

GYED-et akkor kapsz,ha van munkaviszonyod. Ha ez nincs, akkor kapsz GYES-t!

2012. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hú köszi szépen!Nagyon nem voltam tisztában ezzel!
2012. jan. 19. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Szia! És ki pecsétel? Mert az sem mindegy ám, dokinak kell!! Csak a doki pecsétek számítanak!!! Hány hetes vagy?
2012. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van.Én most szültem és pecsét csak az egyszeri anyasági támogatáshoz kell. Anyasági támogatásra a szülést követően az a nő jogosult, aki terhessége alatt legalább 4 alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson részt vett. Nekem nem a kiskönyve bejegyzett pecsétet nézték,hanem a kórházba a számítógépbe benne volt,hogy részt vettem a kötelező vizsgálatokon.

Gyest simán igényelhetsz,ahhoz csak a kicsi születési anyakönyvi kivonata kell.Illetve ha dolgoztál akkor először TGYÁS-t kapsz,aztán Gyedet.

2012. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én most 19 hetes vagyok.

Dolgoztam csak most veszélyeztetett miatt táppénzen vagyok.Tehát akkor nem lesz gond.

már Dokinál már vagy 5- ször is voltam tehát benn van a rendszerbe de a kiskönyvbe még csak 3 terhesgondozásom van pecséttel.De a negyedikre még 20 hetem van:)

2012. jan. 19. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy csak a doki pecsét számít.

A törvény azt írja elő, hogy 4 alkalommal meg kell jelenj terhesgondozáson, és szintén jogszabály írja elő, hogy terhesgondozást végez a doki ÉS a védőnő IS.

Vagyis a 4 védőnős pecsét is tökéletesen jó. Nagyon sok helyen pl. még a kötelező uh-k eredményét is a védőnő vezeti be és pecsételi le. Ők ugyanúgy jogosultak az anyaságira.

2012. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én írtam, hogy csak a doki pecsétje számít. Azért írtam ezt, mert nekem csak ezeket számolták, ebből gondoltam, hogy CSAK ez számít!! Igaz, hogy a kötelező vizsgálatokra mentem el és semmi plusz vizsgálatot nem igényeltem mert mindenem jó volt szerencsére, így is 11 doki és 12 védőnő pecsétet szedtem össze!!!

2012. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő egyet nem szólt úgy egyáltalán az anyaságiról, a pecsétekről végképp nem ( megvolt, több is, mint 4 ), a doki adott egy igazolást, mikor 2 héttel a szülés után kiszedte a császáros varratokat, és egy percre nem nézte a védőnő pecsétjeit.
2012. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!