Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthoni magzatmozgás megfigyel...

Otthoni magzatmozgás megfigyelése, számolása? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én lefeküdtem az ágyba és ott koncetrálva strigulákat húzva figyeltem, hogy hányszor mozog a baba. De nálam nagyon nem jött be ez a módszer. Este 8-kor még nagyon aktívkodott a babám és ennek ellenére 3 órával később már a szülőszobán voltam :-)


Jó babázást!


13 hós baba anyukája

2009. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Amíg jóformán egész nap meg sem áll, nem igazán érdekel. Hasraütök, és beírok egy időpontot. Lehetőleg minden nap közel azonosakat. Persze ha nem mozogna ennyit, akkor odafigyelnék. De annyira túl van ez lihegve. Az ember a napi teendői közepette nem ülhet fél napot a hasára tett kézzel, számolgatva. Arról nem beszélve, hogy tök hülyeség az egész, mert nem ébredéstől, hanem reggel 9-től kell számolni. Na nekem 9-re lefutja az ultramaratont, majd alszik vagy két órát. Akkor ilyenkor mit kéne beírni? Úgyis érzi azt az ember számolgatás nélkül is, ha valami más mint máskor, nem? 36 heteske
2009. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!A dokim azt mondta, hogy minden nap fél órán keresztül számoljam a magzatmozgást, meg mérjem a vérnyomásomat, és ezt irjam fel egy füzetbe,amit ő 2 hét múlva szeretne látni!

Csak a magzatmozgást nem tudom, hogy számoljam,meg hogy mikor?Segitsetek,ha nektek is kellett csinálni!!

Ma reggel már ugy próbáltam, hogy éreztem, hogy elkezdett mocorogni,és gyorsan lefeküdtem, eltelt a fél óra,és ez idő alatt---nem folyamatos mozgás volt--81-szer éreztem, hogy rúgott,meg mozgott.Ez igy jó lehet?

2009. máj. 27. 13:42
 4/14 anonim ***** válasza:
Általában este a tv előtt lefeküdtem és akkor számoltam.
2009. máj. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
HA napi 10 szer mozog az jó, de én mindig 8 után számoltam. amikor fél órán kersztűl csak mozgolódót azt behúztam 10 nek.
2009. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem olyan papírt adtak amit úgy kell csinálni, hogy 17-kor lefekszel a bal oldaladra, és megvársz 10 magzatmozgást.Akkor megnézed az időt és oda húzol egy vonalat, ahol épp lemozdulta a 10.Már egy hete kéne csinálnom, de eddig mindíg elfelejtettem.Viszont mozog egész nap, így nem izgulok.
2009. máj. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek,aki eddig irt!

De nekem akkor miért csak egy bizonyos fél órát kell figyelnem?Hogy nem azt kell számolnom,hogy egész nap hányszor kezd el mozogni?Akkor nálam igy mindegy,hogy melyik napszakra esik az a fél óra?

És szerintetek akkor az a reggeli 81 moccanás az sok?Valamit nem jol számoltam?

Mindenkinek boldog babavárást,és babázást!

31 heteske

2009. máj. 27. 13:51
 8/14 anonim ***** válasza:
2-ik vagyok, úgy tűnik, ezt is mindenhol máshogy csinálják.... Ezért sincs értelme.... Merthogy szubjektív az egész. Van mozgékonyabb és kevésbbé mozgékony baba, így szerintem mindenkinek a babájához képest kell éreznie, hogy más, mint máskor. Nálunk úgy kell(ene) csinálni, hogy 9 órától számolni, és besatírozni egy táblázatba, hogy mikor érte el a 10-et. De pl amikor egyfolytában mocorog, akkor az 1-nek számít. Ha eltelik két mozgás közt vagy 5 perc, az meg már kettőnek. Ezt a baromságot, nem?
2009. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát most azt mondom,hogy passsz....feladom:-)Ez tényleg hülyeség!Nekem nem adtak semmilyen papirt,meg táblázatot, csak annyit mondott a doki, hogy számoljam,és irjam minden nap be egy füzetbe.

Egyébként meg az én kisbabám is eléggé aktív,sokat mocorog.

2009. máj. 27. 13:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Miket nem mondtok! Hát én arról sem tudok, hogy számolni kell, nekem még nem mondta senki! Ez baj? Mikortól kell számolni? Most 29+5 hetes vagyok.
2009. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!