Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálok rosszul? Lehet...

Mit csinálok rosszul? Lehet mit tenni?

Figyelt kérdés

2 hete voltam orvosnál 23 hetesen. Minden rendben van csak szólt a doki, hogy lassítanom kéne a hízásomon, mert nekem lesz nehezebb. Igaza van. Mindig is vékonyka alkat voltam. Mióta babát várok csak úgy jönnek rám a kilók. Ami érdekes hogy csak a hasam nőtt meg a melleim. Még a derekam is megvan. :) Viszont nagyon nagy a hasam. Közben azt is kiderült, hogy nagyon rossz a cukrom, ezért 180 gr CH diétán vagyok amit szigorúan tartok is. 2 hete nulla cukorral élek és odafigyelek a többször keveset evésre és számolgatom a szénhidrátot. Minden nap sétálok és szobabicikli-zem is ami jól is esik, DE!!! 2 hét után ma ráálltam a mérlegre és megint híztam 1,2 kg-ot. :( Majdnem sírtam. 2 hét múlva megint dokihoz kell mennem. Azt fogja hinni, hogy zabálok és nem tartom be az odafigyelést. Félek. Mit tegyek???


25 hetes km


2012. jan. 22. 11:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én kb. pont olyan ütemben híztam, mint Te. Viszont a cukrommal nem volt gond és tényleg mindentől híztam. Mikor panaszkodtam a dokimnak, közölte, hogy nyugizzak, 15kg-ig teljesen átlagos. Ő egyébként ( a doktornő) 20 kilót hízott. (már nyoma sincs rajta) Én is tornázom, meg ilyesmi, de a mérleg nem ezt támasztja alá. Ha betartod a diétát, a cukrod így kontrollálva van, ne stresszelj a súlyod miatt. Te tényleg mindent megteszel. Az utolsó egy hónapban már csak a baba hízik, az anyuka nem. ( gyakorlatilag mintha fogynánk) de persze ez sem mindenkinél van így. Nálam mindkét gyereknél így volt/van.

Az első terhességem alatt a védőnőm paráztatott a hízás miatt. Akkor még másik dokim volt, aki azt mondta erre, a vékony nők eleve többet híznak. Ez minden ismerősömnél így volt. Ami persze nem reprezentatív minta. Szóval túl sokat ne idegeskedj. Az sem tesz jót.

2012. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a jó tanácsokat és a biztatást. Eldöntöttem, hogy nem izgulok a kilókon, csak a babámmal legyen rendben minden. Maximum a végére 3-4 kg-al több lesz rajtam mint a nagykönyvben leírtak. A cukromra nagyon fogok figyelni a továbbiakban is. Sajnos ebéd után egy órával 7.4 volt. :( Majd 2 hét múlva megmondják mit csináljak esetleg másként. Most jöttem meg a nagy sétámból egyébként és még este tekerek a szoba bicajon. Legalább megvan a mozgás.
2012. jan. 22. 16:22
 13/14 Atroposz ***** válasza:
100%
Sajnos abba a világban élünk,hogy terhesen is fittnek kell lenünk mert hát mondjuk a gyerek 3-4 kg +a magzatvíz+placenta =5-6 kg eggyüttt és ha te többet szedtél fel akkor te egy elhízott kismama vagy és ha nem a fitnesz terhességi torna után mészbe szülni mint az egyik fitnesz sztárunk akkor elhanyagolod magad,ez van sajnos.
2012. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Én valahol az arany középutat keresem, hisz tényleg nem szeretnék túlzottan elhízni és fölösleges kalóriákat bevinni, de a káros koplalást sem támogatom csak azért hogy anyuka jól nézzen ki. Szeretném ha a babának és nekem is az egészségünk meglenne. Csak megijesztett, hogy a mai kismamák többsége itt azt írja hogy max. 1-2 kg-ot híztak a 23. hétig, ahol én már 9-nél tartottam.
2012. jan. 23. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!