Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet aceton a vizeletben?

Mitől lehet aceton a vizeletben?

Figyelt kérdés
diétán vagyok a cukrom jó mert naponta mérem 10-ből 1x megy fel 7-re étkezés után,ma mégis acetont talált a védőnő a vizeletemben és azt mondja hogy cukoranyagcsere zavar miatt lehet....más ok nincs amire vissza lehetne vezetni?1 hónapja negativ volt a vizeletem.35 hetes vagyok
2009. máj. 28. 11:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem nem terhesen és terhesen a vége felé volt aceton a vizeletemben. Úgyhogy felvilágosítottak:)


Önmagában az aceton nem jelenti a cukoranyagcserezavart, magas cukrot.


Ha minden más oké, csak az aceton jelen van, az azt jelenti hogy "éhezik" a szervezeted. Vagy nem eszel eleget, vagy nagyon alacsony szénhidráttartalmú kajákon élsz.


Amikor beteg voltam, és alig ettem, akkor volt acetonos.


Terhesség végefelé pedig alig tudtam enni, amit megettem annak is alacsony volt a szénhidrát tartalma. A babának semmi baja nem lett, mivel ő elvette azt, amire szüksége volt, nekem meg nem maradt semmi:)

2009. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
ch diétán vagyok és már anyira beálltam a ch szegény kajákra hogy lehet hogy attól van,semmi liszteset,tésztát ,rizst és semmi cukrosat nem eszem.remélem nem lesz a bébinek baja mert mostanában még étvágyam sincsen,ha eszem akkor is husit vagy gyümit vagy zöldséget azokban meg nemigen van....a cukromat mérem már 2 hónapja folyamatosan az normális értékek között mozog..köszi a hozzászólást!
2009. máj. 28. 18:45
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ezért acetonos a vizeleted,mert nem eszel töményet.Kell a szervezetnek a lisztes,rizses,krumlis meg tészta is megfelelő CH mennyiségben,mert a gyümi és zöltségnek nincs megtartása,hamar felemésztődik és ezáltal éheznek a sejtek!Mindegy,hogy reggeli a pisi vagy du.-ni vagy esti,szükséges a diétába beépiteni legalább fözelékféléket,kell az egy zsömi reggelire és vacsira is,ez fontos!Most itt nem részletezném a dolgokat,mert hosszú lenne,a lényeg,amit fent leirtam!

2009. máj. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
a napi egy zsömi megvan és este is szoktam enni 1-et.ezen kivül megy a husi zöldség és gyümi.
2009. máj. 30. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!