Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatti kötelező...

A terhesség alatti kötelező vizsgálatokra hogyan kell elengedjen a munkáltató?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy köteles elengedni, csak azt nem tudom, hogy erre az időre köteles-e fizetést adni, vagy sem. Rugalmas munkaidőben dolgozom, így nem tehetem meg, hogy megyek, és majd jövök, ahogy az első gyerekkel (akkor még nem volt ilyen a munkarend).

Jó lenne felkészülni, mert ha nem kell fizesse ezt az időt, akkor el kell kezdenem gyűjtögetni a plusz órákat:D

Előre is köszi a válaszokat!


2012. jan. 23. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:

ha a munkaszerzödésedben az van hogy a munakidö napi 8 óra hai 40 óra és erre jár 120.000Ft akkor köteles ha elvoltál dokinál 2x a hónapban 4 órát akkor is a 120.000 kifizetni.


de ha az van hogy nincs megszabott fizetés csak óránként 2000Ft akkor nem tudom hogy van.


de ha a szerzödésben van munkaidö akkor az orvosnál töltött idö is annak számít.


amire figyelj hogy ne élj vele túl. vagy is ok 1x egy hónapban orvoshoz menni egy félnapban. (az elsö trimeszterben sok a labor) de aztán ne az legyen hogy heti 2 félnapot orvosnál ülsz, mert gyes után tuti utálni fognak a kolléganök is.

2012. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem akarok vele visszaélni, nem volt célom, és biztosan nem fognak utálni:)


Csak mivel rugalmas munkarendben dolgozom, így ha uh után csak 9-re érek be, akkor már egy óra mínuszban vagyok. Ha meg kötelezően fizetnie kell ezt is, akkor nem gond, mert van olyan pont, hogy kötelező orvosi vizsgálat, ha azt bejelölöm, nem veszi mínusznak azt az egy órát:)


Köszönöm a választ!

2012. jan. 23. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!