Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti voltatok 12....

Kismamák! Ti voltatok 12. heti kombinált genetikai szűrésen?

Figyelt kérdés

Tudjátok, hogy mi a referencia tartománya a Papp-A, illetve free B-HCG-nek?

Az eredményem összességében negatív lett (1:824), az UH leletek jók lettek, a vérlelet viszont nem annyira, de még pont nem "kóros". Papp-A: 0,51 MoM, free B-HCG: 1,72 MoM. Van olyan kismama közöttetek, akinek hasonló értékek mellett esetleg pozitív lett a II. trimeszteri vérvétel eredménye? Mi okozhatja az eltéréseket? Idáig eszembe sem jutott, hogy baj lehet a babámmal, de most már másra sem tudok gondolni. Vannak tapasztalatok? Kérlek, írjatok!


2009. máj. 29. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, én is voltam, de negatív lett.Az istenhegyi klinikán voltunk. nekem a hcg; 2,75 lett. Az uh-n minden rendben volt.A kockázati érték 1:201 lett és én elmentem magzatvízvételre, keddre várom az eredményt.
2009. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is voltam kombinált teszten, nekem is negatív lett az eredmény.

A PAPP-A: 0,78 MoM, a HCG szint: 0,93 MoM.

Nem tudom sajnos, hogy mik a "határértékek" ezeknél az adatoknál.

Igazából én csak azt néztem, hogy negatív e és az arányszámokat.

Azt hiszem korábban már olvastam itt olyat, akinek hasonló lett az arányszám, mint nálad.

Nyugodj meg, minden oké lesz!

A tarkóredőd az UH-n mekkora volt?

Boldog babavárást!

14+5 km

2009. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is voltam, s kaptam egy tájékoztató füzetet is. Ha neked is van ilyen, a 8. oldalon van egy grafikon a jó/roszz értékekről.


Ahogy én leolvastam, mindhárom értéknél az 1 MoM körüli a legjobb. A PAPP-A esetén akkor van nagyobb kockázat, ha az érték kisebb , mint 1 (0,6 alatt nagy a kockázat); a hCg és a tarkóredő MoM-értékénél pedig akkor, ha nagyobb, mint 1. (hCG: 1,35 , TR.: 1,5 föltött kockázatos).


Nekem PAPP-A: 1,21 MoM, hCG: 1,30 MoM, Tarkóredő: 1,09 MoM. Így a kockázatok: 1:12 000 ill. 1: 50 000.


Akkor pozitív az eredmény, ha az arány 1:250 alatti. Ha vkinek 1:250 és 1:1 000 közötti értéke van, javasolni szokták a 16. heti integrált tesztet.


Szerintem semmi gond a babáddal, de én mindenképp megcsináltatnám a 16. heti teszet, mert akkor lennék nyogodt.

De itt is előfordult, hogy téves volt a pozitív diagnózis is.


Gondtalan babavárást!

22 hetes km

2009. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!