Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kell elkezdeni...

Mikortól kell elkezdeni fizetni a terhességi tanácsadásért? Kezdetektől fogva ugyanahoz az orvoshoz járok normál rendelésre, és nála is szülnék. Most 22 hetes vagyok, eddig neki nem fizettem semmit.

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem kért pénzt, akkor ne adj neki, és örülj, hogy ilyen rendes a doki!

Ha kér a szülésért, akkor egyértelmű, mennyit kell adnod. Ha nem kér, a te dolgod, hogy adsz-e valamennyit.

Olyan világot élünk, hogy "kell" adni általában.

2012. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak most volt szó arról, hogy a szülésért mennyit fogad el, de a tanácsadásról nem mondott semmit. Én meg ha valaki nem mondja, eszembe se jut, hogy az is pénzbe kerül(het). Mostmár, hogy mondta valaki, tudom, h normal esetben kb 10%, de akkor mikortól kezdve adjak neki? Vag adjak neki, ha arról nem volt szó?
2012. jan. 25. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a terhesgondozóba jársz és nem magánrendelésre. Ott a dokik körzetekre vannak osztva és megeshet, hogy azért voltál mindig ugyan annál. Ha megfogadod, akkor szokás fizetni, ha nem mond konkrét összeget akkor amennyit gondolsz, annyit adsz neki.

Ha magánrendelésre jársz, akkor nem értem. Nekem is van dokim, egymás után kétszer előfordult, hogy mikor fizetni akartam visszautasította, de mikor harmadszor sem akart pénzt elfogadni, azért én ott hagytam a tarifáját +2000Ft-ot, mivel a korábbiakban nem fizettem.

(Az első 2 "nem fizetős" alkalom csak konzultáció volt vizsgálat nélkül, harmadszor ultrahangozott, akkor már nem mentem volna el fizetés nélkül)

2012. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom nem magánrendelésre jársz akkor, kórházban meg SZTK-ban nem kell fizetni.

Ha fel akarod fogadni a dokit, hogy nála szülsz, akkor szülés után kell neki adni pénzt. Ez esetben mondanod kell neki, hogy nála szeretnél szülni, és akkor megbeszélitek az anyagiakat.

2012. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha. Értem, köszi. A magánrendelésén nem voltam, de ha terhesgondozásra kell mennem, először mindig felhívom, hogy éppen a kórházban van, vagy az sztkban, aztán elkapom ahol éppen van...
2012. jan. 25. 22:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Mivel a kórházba vagy az sztkba mész hozzá, így nem kell fizetni!

Majd a szülés után kompenzálod ha gondolod.

2012. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!