Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normál vérnyomás (120/85...

Normál vérnyomás (120/85 alatt) és magas pulzusszám (105-119) 20 hetesen? Holnap megyek dokihoz, de van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Figyelt kérdés
Eddig a pulzusom is tökéletes volt (80 körül), az éjjel viszont szinte semmit sem aludtam, reggel meg jó 20 percig álltam a zuhanykabinban forró víz alatt. Akkor lettem rosszul annyira, hogy le kellett ülnöm, el nem ájultam. Ebéd után 1 órával a cukrom 7,2 volt.
2012. jan. 8. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez szerintem circulatio hiperkinetika, lehet, hogy ad majd bétablokkolót. 100-ig normális egyébként terhesen a pulzus, gyakran előfordul, hogy fölé megy, ilyenkor elővigyázatosságból adnak ilyen gyógyszert. Semmi baj nem lesz belőle, figyelgetni kell rendszeresen.
2012. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A magas pulzus nem jelent gondot, de nagyon kellemetlen, nekem is volt. Nem csináltak vele semmit. Viszont lehet, hogy csak a forró víztől lett ilyen magas, ha sokáig fürdök, nekem mindig magas lesz a pulzusom, még szédülök is, pedig már nem vagyok terhes.
2012. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek!

Már máskor is voltam így az okos hosszú zuhanyozásaim után (néha nem tudok ellenállni neki), de azok pár perc alatt elmúltak.

2012. jan. 8. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

A pulzusodra írnak majd fel gyógyszert, nekem kiugrik néha, bár nem ennyire mint neked (max 108 volt takarítás kellős közepén) de nekem arra nem írtak fel semmit.

Amúgy az sem mindegy, hogy mekkora vagy, hány kiló, nekem a vérnyomásomra mondta ezt a védőnő és a doki is.

Például nekem 130/90 körüli a vérnyomásom, de vagyok hozzá 180 centi meg a súlyom sem 70 kiló és erre azt mondták, hogy normális, hogy ekkora testbe a szívem így nyomatja a vért.


A cukrod viszont magas kaja után 1 órával, én terhességi diabéteszes vagyok, de a nagyon maximum az 7,1 amit még jónak mondanak, de általában az a jó, ha az éhgyomri után 1 órával max 1.5 mmol-al mérsz többet,mint éhgyomorra mértél, 2 órával utána meg vissza kell állnia az éhgyomrira, de legalább 5,0 alá. Legalábbis nekem a diabetológián ezt mondták. De fogsz menni cukorterhelésre nemsokára úgyis, és ott ki fog derülni, hogy csak most ugrott ki, vagy máskor is ki fog.


Én mindenféleképpen mondanám mindkettőt a dokinak!

2012. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Atroposz ***** válasza:
Nekem aztán magas volt a vérnyomásom ezért 24 órás vérnyomásmérőt raktak fel.Eredmény :a legmagasabb 210 volt pulzus pedig 180.Majdnem beküldtek a kórházba,azóta dopegytet szedek.32 hetes babás
2012. jan. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is magas volt a pulzusom, de semmit sem írtak rá. Terhesség alatt előfordulhat a magasabb pulzus. (Mondjuk nálam előtte is előfordult) A cukrod szerintem határeset (lehet, hogy olyat ettél, amitől kicsit magasabb), figyelj oda az étkezésre, kevesebb szénhidrátot egyél. Nekem volt terhességi cukorbetegségem és nagyon figyeltem, mit, mikor, mennyit eszem, nem volt semmi gond!Azóta minden rendben van.
2012. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. A magas vérnyomás viszont veszélyes.
2012. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A vérnyomásom inkább alacsony, mint magas, de megvan a magas pulzusszám egyik oka: vesegyulladásom van :(
2012. jan. 10. 13:04
 9/9 klir válasza:
A 140/90 Hgmm értéket világszerte elérendő terápiás célként fogadták el egészen 2014-ig, amikor az amerikai kardiológus kongresszuson ismertette a JNC (Joint National Committee on Prevention, Detection, Evaluation, and Treatment of High Blood Pressure ) új javaslatát, mely a határtékeket 150/90 Hgmm-ben definiálta.
2018. aug. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!