Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ment valakinek bölcsibe azért...

Ment valakinek bölcsibe azért a gyereke, mert terhes (problémás) lett?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekem probléma mentes, de arra gondoltam, hogy beadom heti 1-2 alkalomra félnapra, mert nekem senki segítségem nincsen. az összes családtag több száz km-re lakik.

Ha meglesz a tesó, kelleni fog hati 1-2 félnap kis nyugalom.

De csak családi napközibe adnám be, és csak olyan helyre ahol max 5 gyerek van egyszerre, de legjobb ha az anyuka csak 3 gyereket vállal egyszerre.

2012. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha anyagilag megengedhet, akkor szerintem nyugodtan beadhatod. :) Szeretni szokták a gyerekek a családi napköziket és ha csak fél napra viszed, akkor nem kell neki tőled se sokat távol lennie. Szülés után meg, amikor meg lesz a tesó, biztos jól jön majd az a néhány óra, hogy te is tudj pihenni...
2012. jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi, behaluztam, hogy az első válaszoló kommentje a kérdezőé...


Akkor, hogy a kérdésre válaszoljak: Nálunk sima bölcsibe nem veszik fel a gyereket helyhiány miatt, ha anyuka otthon van valamiért (terhes, kistesóval van otthon, stb). SZóval csak a magán bölcsik jöhetnek szóba, de ahhoz meg ugye sok pénz kell... Így nálunk nem egyszerű beadni bölcsibe, de ha egyszerű lenne, akkor lehet beadnám, ha mondjuk szigorúan feküdnöm kellene és nem tudnám ellátni...

második válszoló voltam.

2012. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Eredetileg nem szerettem volna hogy bolcsibe menjen a nagy, nehogy ugy erezze hogy megakarok tole szabadulni, mert itt a pici. No meg a hazahozott fertozesek sem tennenek jot az ujszulottnek. Aztan a csalad meggyozott, hogy a nagynak is jobb lenne ha hozza hasonlo koruakkal lenne. Veszelyeztetett terhes is vagyok es a nagy masodik szuletesnapja utan amugy is csak gyest fogok kapni, ugyhogy nem kell a gyedrol lemondani. Szoval az en fiam megy bolcsibe, de nem azert mert jon a teso. Azt hiszem nekem nehezebb lesz az elvaras mint a fiamnak.
2012. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2 éves már elmúlt a fiam, és fél naposra adnám be, vacillálok sokat, hogy nem lesz e rossz neki, de mindenki azt mondja, hogy ennyi idősen kell neki a gyerekek társasága rendszeresen. Állami bölcsibe menne, mert a magánbölcsi(még ha jobb is) drága. Azért is gondoltam a bölcsire, mert párom külföldön nagyszülők messze és így délelőtt tudnék pihenni ha a pocaklakónak rossz napja van.
2012. jan. 27. 08:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Énpont azért nem adtam be bölcsibe mert pozitív lett a teszt!

Hétfőn kezdtük volna abeszoktatást,de vasárnap este pozitívat teszteltem!Én meg úgy voltam vele így dolgozni úgysem megyek vissza (az elsővelsem dolgozhattam) akkor meg használjuk ezt a kevés időt kettesben! :)


Nembántam meg!Ő decemberben volt 2 éves!Április végén jön a tesó,de teljesen jólelvagyunk,pedig még kórházban is voltam komplikációk miatt,És nem is vagyok olyan jól...DE akkor is jobb itthon lenni vele!Mi járunk heti 3* gyrekközösségbe így is!

2012. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bölcsődei ellátásban az a gyermek részesülhet, akinek a szülei dolgoznak (csak munkáltatói igazolással vehető fel a bölcsődébe a gyermek)! Családi napközibe nem kell munkáltatói igazolás, viszont elég szép összegeket elkérnek az ellátásért. Nekem van egy 17 hónapos lányom és május elejére várjuk a kistesót, de eszembe sem jutott beadni családi napközibe, inkább eljárunk baba-mama foglalkozásra hetente egyszer. Nekem is elég problémás a terhességem.

2012. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!