Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bárányhimlő mit okozhat...

Bárányhimlő mit okozhat terheseknél?

Figyelt kérdés
Ismerőseim között van akiknek a gyerekük bárányhimlős. Én még nem voltam. Jól teszem, hogy messze elkerülöm őket? Vagy fölöslegesen kerülöm, mert nem okozna gondot?
2011. jún. 28. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
ha megkapod, el kellene vetetni a babádat. súlyosan fogyatékos lenne, olvass utána!!!
2011. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben mindenképpen elkerülném.

A bárányhimlő a terhesség első trimeszterében okozhat komolyabb fejlődési rendellenességeket. Idegrendszeri problémákat okozhat, károsíthatja a látást, hallást, a szívet, vagy a végtagok nem fejlődnek ki megfelelően. Ezért mindenképpen érdemes elkerülnöd a fertőzött gyermeket, nehogy elkap a betegséget.

A harmadik hónap után már a bárányhimlő magzatkárosító hatása elég kevés.

Abban az esetben ha mégis elkapnád, akkor a magzat sok esetben már valamelyest védetté válik a bárányhimlővel szemben, és lehet, hogy nem fogja gyermekkorában elkapni azt. De övsömör kialakulhat nála.

2011. jún. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

elkap=elkapd

bocs elírtam

2011. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szomszéd unokája ill. menye sajnos így járt. Vakon, fogyatékosan,betegen született, másfél évesen pedig meghalt!
2011. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ELKERÜLNI!!!

Ha pedig megszültetett a babád, csináltatnék egy vértesztet, hogy nem voltál-e esetleg mégis gyerekkorodban (olyan esetre gondolok, amit a szüleid nem vettek észre, mert mondjuk 1 hónapos voltál, vagy hasolnó). Aki jár közösségbe nehezen tudja gyerekként elkerülni, tehát az is lehet hogy valójában átestél. Persze most ne rizikózz, kerüld el a beteg gyereket és annak kistesóját is, ha van, benne lappanghat!!

2011. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek sajnos emiatt kellett elvetetnie a babáját, majdnem elveszítettük őt is. Vigyázz nagyon magadra!
2011. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Én kerülöm őket, tehát én nem kaphattam el, vigyáztam nagyon. Csak néhány ismerős hülyének néz emiatt, és kíváncsi voltam jogos e a félelmem.
2011. jún. 28. 15:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Abszolút jogos a félelmed, nem is értem, hogy miért rád néznek hülyén.
2011. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én pedig azt nem értem, hogy ha tudod, hogy nem voltál bárányhimlős, miért nem oltattad be magad gyerekvállalás előtt...

Így belevágni egy terhességbe felelőtlenség, mivel egy védőoltással simán kiküszöbölhetted volna a kockázatot, ami baromi magas (mivel a b.himlő a tünetek előtt fertőz, szóval bárhol és bármikor találkozhatsz a fertőzéssel)

2011. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, kerüld el messzire, és mindenkit, aki érintkezik vele. Már írták, hogy miért!
2011. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!