Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vagyok 32 hetes kismama,...

Most vagyok 32 hetes kismama, és a babó méretei, adatai a következőek: BPD: 79,6 mm, Fronto: 102 mm, Thorax: 82 mm, Femur: 58,9 mm, GO, S/D: 2,1. A dokinőm azt mondta, hogy egy kicsit el van maradva. Valakinek van vagy volt hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Nagyon megijedtem, mert előtte minden rendben volt mindig! És a végén már nem is tudtam koncentrálni, hogy mit jelent a GO, meg az S/D: 2,1, plusz még kaptam egy olyan rövidítést is, hogy Kt. Köszönöm előre is! 32 HKm
2012. jan. 27. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs elmaradva. Megnéztem ezt a táblázatot, épp csak egy kicsivel kisebb annál amit itt ír az adott héthez. Szerintem rendben van, ne aggódj!

[link]

2012. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

SD = standard deviációk (az életkori átlagtól való eltérések)

Kt: Koponyatartás, tehát fejjel lefelé van a babád.

Go-t nem tudom.


Amúgy szerintem sincs nagyon lemaradva a babád.

Ha baj lenne, akkor a doki úgyis mondaná, hogy be kell feküdnöd infúzióra, vagy mehetnél egyéb vizsgálatokra.

Sógornőmnek volt picike nagyon a babája, legalábbis ezt mondogatták neki mindig, be is fektették infúzióra őt 10 napra. A baba végül teljesen egészségesen jött világra, 2800 grammal.

Ha neked csak azt mondták picit le van maradva, az még nem feltétlen jelent bajt.

2012. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Amúgy nálunk is kb. a 30 héttől mindig kisebb volt kb. 1 héttel a koránál, és végül is tényleg picurka volt 2360g 45cm) mikor megszületett 39 hetesen. Nem tudták kideríteni az okát, teljesen egészséges. Lehet a genetika játszott bele, mert mindketten ilyen pici súllyal születtünk anno.
2012. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ezek az adatok a 29-dik héten készültek BPD-77mm

AD-76mm

FL-59mm

és a nögyogyász és az ultrahangos is monta h ezek az adatok átlagosak, szoval a tiad én szerintem nincs elmaradva de lehet h a dokik ehez jobban értenek vagy az is számit h meik orvos vizsgál.

2012. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem: jövő héten mennem kell CTG vizsgálatra is, és azt mondta, hogy 2 hét múlva menjek vissza kontrollra, hogy akkor van-e differencia, és mekkora. Ha nagyobb van, akkor be kell feküdnöm a klinikára. :(

Egyébként terhességi epilepsziás is vagyok, és gyógyszert is kell rá szednem. Ebből fakadólag ijedtem meg, hogy talán a betegség vagy a gyógyszer miatt nem nő annyira. :(

De most egy kicsit megnyugodtam, és köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2012. jan. 27. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ne aggodj nekem végig 2 héttel kissebbnek mondták a babámat.És 37 héten megszületett 56 cm el és 3600 gr al...erről ennyit!!:-)) ne aggodj nemkicsi!!!Pedig engem küldtek genetikára is hogy kicsi....ha végig bent marad 4 kg on felül lett volna az meg marha kicsi!Ne aggodj boldog babvárást!
2012. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

pontosan 32 hetes uh eredmény BPD:80,69mm AC:60,05mm FL:60,05 súly pedig 1885gr


szerintem nincs lemaradva a babód

2012. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ez a szám mit jelent: S/D: 2,1 ?
2012. jan. 27. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok doki, nem tudom mi a 2,1, de gondolom azokat az eltéréseket jelzi, amiben kisebb az átlagnál a babád.


De szerintem ne aggódj!

2012. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!