Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kéz- lábdagadás ellen lehet...

Kéz- lábdagadás ellen lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

igazábol tul sokat nem...

pihenni,

ülő helyzetben a lábakat felpolcolni, valamivel kevesebb folyadékot inni (1,5liter legyen azért meg, de pl ne 3litert)

nekem kb ennyit mondtak:)

2012. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és egy pici mozgás is jó, pl ha terhes jógázom, akkor sokat javul, hogy mért, azt nem tudom.
2012. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt a terhesség alatt lábdagadás, a végén már nagyon durva.


Sokmindent nem tudsz tenni ellene, de azért van pár javaslat:

- ne lógasd hosszú ideig, amikor csak megteheted, polcold fel, támaszd fel a lábadat

- ne feküdj egész nap, mert nagyon lelassul a keringés, napi 1/2-1 óra kényelmes, laza séta nagyon hasznos

- szoros, magas sarkú cipőket ne hordj


Amikor mész legközelebb az orvoshoz, azért nézesd meg vele is, hogy mennyire dagad, mert ez a toxémia egyik tünete is lehet (visszatartja a vizet a szervezeted) - ezt nem riogatásként írom, de én végül toxémiás lettem, meg is császároztak a 37. héten.

2012. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sószegény diéta, mert a só megköti a vizet. Nekem ezt javasolta a védőnő.
2012. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
sómentes étrend, vízbe főtt krumpli vízhajtó, só nélkül. Egyébként nekem meg pont az ellenkezőjét mondta doki de olvastam is sok helyen, h sokat kell inni, h a veséd akkor jobban fog dolgozni, jobban hajtja a vizet. A kevés folyadékkal pont lelassítod a veseműködésed!
2012. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
A sót elfelejtettem, de valóban! Nekem is abszolút sószegény diétát javasoltak. Viszont a folyadékra nekem is azt mondták, hogy igyak rendesen. Napi 2-3 litert (de azért nem annyit, mint szoptatáskor kell majd)
2012. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!