Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jól tudom a gyes, csp, és...

Jól tudom a gyes, csp, és egyszeri anyasági támogatás értékeit?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a gyes 28 500, a családi pótlék valami 12 ezer körül van, az egyszeri anyasági pedig 64 500 ?? Utóbbit hogy kell intézni? Baba születése előtt vagy után?Mik kellenek hozzá? És ha a párommal nem vagyunk házasok, akkor mikor, hogyan kell az ő nevére iratni? Hol lehet ezt intézni?Pénzbe kerül?
2012. jan. 28. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:

28500 - a tb

a családi 12200

az anyasági vagy szülési is kb annyi amit írtál...ezt szülés után a családi pótlékkal és a gyessel intézed. A pároddal elsétáltok az anyakönyvvezetőhöz egy apasági nyilatkozatot tesz (ingyen van) és az ő nevén a baba (ezt bármikor el lehet intézni,de a szülésig meglegyen)

2012. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2012. jan. 28. 11:10
 3/8 anonim ***** válasza:

28500 a gyes, ez nettó 25650.

64125 az anyasági támogatás ebből nincsen levonás

12200 a csp egy gyerek után


Mindhárom ellátást a MÁK-nál kell igényelni, a honlapjukon fent vannak a formanyomtatványok.


Az apaságihoz meg hívd fel az anyakönyvvezetőt az önkormányzatnál, hogy mi kell hozzá, mert ahány önkormányzat annyi szokás.

2012. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogyan előttem is irták, nagyjából ezeket az összegeket fogod kapni.


Én minden szükséges formanyomtatványt megkaptam a védőnőtől és igy nem kellett a neten keresgélnem. Ha kicsúsznál a beadásokkal, akkor visszamenőleg 3 hónapra igényelheted még ezeket az összegeket.

2012. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ohh, köszi. még annyi, hogy a védőnővel mikor szokás felvenni a kapcsolatot? Majndem 7 hetes vagyok. Hogyan válasszák a védőnőt? Lakókörzet szerint? Vagy ha van védőnő ismerősöm, a városban lakik, de távol a lakóhelyemtől választhatom_?
2012. jan. 28. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Védőnő nem választható, csak a területileg illetékeshez mehetsz.

Ráérsz még menni, nőgyógyásznál már voltál? A lényeg, hogy a 12. hétig juss el oda, mert onnantól már kelleni fog a kiskönyv.

2012. jan. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, múlt héten voltam(6 hetes), most kell majd mennem a jövőhéten, talán már lesz szívhang. Legutóbb nem volt.:(
2012. jan. 28. 15:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy nem vagyok túl informált,de tudom,hogy ezek mellet még jár valami fél évig (vagy 3 hónapig),amit nem nagyon szoktak reklámozni,de lehet igényelni.Remélem Valaki ki tud javítani pontosan mi is a neve,annak ami ezeken felül még jár.:)
2012. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!