Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37+1 hetes kismama vagyok és...

37+1 hetes kismama vagyok és nagyon elkeseredett! Tényleg nincs már remény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma vagyunk a kincsemmel 37+1 hetesek, és ma voltam orvosnál (nem fogadott doki, sztk-s, bár sztem nincs jelentősége most). Szóval azért vagyok elkeseredve, m ma megnézte a doki a babámat, és még mindig csücsül a manóm. A doki azt mondta, h már nincs rá esély, h megforduljon, behelyezkedni sem tud, m nincs már rá helye, és, h relatív téraránytalanság áll fent, ami miatt szerinte 100%, h csak császárral szülhetem meg a kislányomat. Ráadásul beijesztett azzal is, h azt mondta, amint észreveszem, h folyik a magzatvíz, mindegy, hol vagyok - itthon v. utcán, bárhol - azonnal "vágjam magam hátra", mert mivel nem tud behelyezkedni, a magzatvíz elfolyásakor, szivárgásakor a köldökzsinórt "lesodorhatja" a víz oda, ahova elvileg be kellett volna illeszkednie a kislányomnak, és, ha lesodródik a zsinór, a babám rácsúszhat és meg is fulladhat. :( Jelenleg nem tudom azt elképzelni, h egyszer csak lefekszem a sétálóutca közepén...bár, ha tényleg a kicsim életéről van szó, persze mindent megtennék...

Múlt héten is voltam dokinál (akkor egy másik orvos rendelt), ő is ugyanazt mondta, h túl nagy, nem tud megfordulni, császár...

De én még reménykedtem nagyon, m annyi helyen olvastam, h volt, akinek csak a 38-39. hétben fordult be a babája, v esetleg a vajúdás alatt, és azt hittem, talán én is lehetek ilyen szerencsés. (Első babámat várom, ha ez jelent valamit.)

Annyira szeretnék "rendesen" szülni :(

Tényleg nincs már remény?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. máj. 29. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van remény, de tény hogy egyre kevesebb az esély, hogy befordul. Azért nem aggódj, ha császárnak kell lennie az sem olyan tragikus, a te és a babád érdekében történik, így a legjobb mindkettőtöknek. Szerintem semmi sincs véletlenül. Nézd a pozitív oldalát, nem fogsz órákat kínlódni, és hidd el sok kellemetlenséget elkerülhetsz. A hason a vágás meg manapság már elég pici.
2009. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hé, nyugi!!!! :)

tudom, hogy vacak érzés, ha az ember rákészül valamire és végül máshogy alakul, de meg kell tanulni elfogadni a leosztott lapokat. Nem olyan nagy tragédia ám császárral szülni, ugyanúgy életet adsz a gyermekednek, és szerintem csak ez számít!

A csaszisok is "megszenvednek" a babáért, csak nem közben, hanem utána, és szerintem semmivel sem "ér" kevesebbet egy császáros szülés, mint egy hüvelyi.

Mondom én, akiből szinte kipottyant a baba, pedig én meg császárra készültem, szóval fordított lett a helyzet, mint nálad.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy fel a fejjel, próbáld meg elfogadni, hogy esetleg nem a korábbi elképzelésed szerint alakul a szülés. Úgy is a végeredmény a lényeg, és ha majd ott szuszog melletted a kis csomag, meglátod, tökmindegy lesz, mit éltél át érte...

A köldökzsinór meg normál szülésnél is okozhat gondot, de azért én a helyedben megfogadnám a doki tanácsát, feküdj csak le, mondd, h rosszul vagy, és ne törődj a környezeteddel, a baba jóléte a legfontosabb. DE NE PARÁZZZ!!!!! minden rendben lesz!

2009. máj. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon nem tudlak megnyugtatni. Ebben a terhességi hétben már nincs sok esély, hogy megforduljon a kisbabád. De gondolj arra, hogy a császárral az életét mentheted meg! könnyű szülést!
2009. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia Sorstárs!

Megnyugtatni nem todlak, szerintem nem is lehet, csak elmesélem a mi történetünket.

Az én kisfiam is nagyon kényelmesen csücsült odabennt. Doki szerint semmi esélyem nem volt arra, hogy beforduljon. Elég nagyra is nőtt, így nálam is talonban volt a császár. Először kétségbe estem, de a végén már úgy voltam vele, hogy ha műtét, akkor műtét, csak a kisfiam egészséges legyen. Ahogy írták már előttem, úgy fogtam fel én is. Nekem ezt a lapot osztották.

Aztán a 42. héten a főorvos úr kerek perec közölte velem, hogy ezt a babát élve nem tudom megszülni. Megváltás volt a császár.

Mindez 8 hónapja volt, már tervben van a kistesó. És nagyon remélem, és imádkozom azért, hogy megint császárral szüljek.

Konkrét kérdésedre válaszolva: remény mindig van arra, hogy megforduljon, de lelkileg készülj arra, hogy nem fog.

2009. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A húgomnak az első babája ugyanígy volt, csücsült mint egy kis buddha. A doki mondott egy pozitúrát ami gyakran segít a mamáknak.

Ez a következő:

négykézlábra állsz, a homlokodat a két kezed közé leteszed a földre, a fenekedet pedig az égbe emeled, mintha "bebakolnál" (már elnézést) ezt favágó pőozitúrának hívják az orvosok.

A hugi pont nálam a nappailnkab végezte és nevetgéltünk milyen idétlenség és abban a pillanatban érezte hogy megfordult a baba..így is lett!

Egy próbát megér nem?

2009. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Azt hiszem, igazatok van, megpróbálom elfogadni, h így alakult, mást úgy sem tehetek.

De azért még az utolsó válaszoló tanácsát megpróbálom, hátha :)

2009. máj. 29. 22:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Barátosném nem akart megfordulni rendesen, csak harántig tette, túl is hordta az anyuja 2héttel, a dokinak meg baromira nem volt kedve vagdosni, így a kismama pocakját úgy megrázta, mint szódás, majd elzavarta sétálni, 30perc múlva repedt, tágult, folyt, és fejvégűként kijött a pocakból a lánya minden gond nélkül (azóta is szédült tyúk:))
2009. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!