Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor éreztétek először hogy...

Mikor éreztétek először hogy tényleg baba van a pociba? (hány hetesen? ) és pontosan mit éreztetek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint arra gondolsz, hogy mikor éreztem először a mozgását? Vagy hogy mikor vettem észre hogy terhes vagyok?
2012. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mikor érezted először hogy van "valami"a pocakodba.egy ponton érezted vagy mindig máshol.remélem hogy így érthető.
2012. febr. 2. 09:46
 3/11 zkriszti3 ***** válasza:
76%
Két lányomnál az első héten. Megettem a sajtot, amit előtte nem szerettem. Lelkileg változtam meg . Munkatársamnak mondtam , szerintem terhes vagyok. Persze nem hitte el, hiszen a vérzésem ideje még arrébb volt. Fiamnál viszont későn, egészségügyi problémák elfedték létezését , kb. 6 hetes lehettem.
2012. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de konkrétana pocakotokba?(buborék vagy borsószemnyi valami,vagy csak egy ponton éreztetek tompa nyomást milyen volt?)köszi az eddigi válaszokat!
2012. febr. 2. 09:49
 5/11 anonim ***** válasza:

14-16 hetesen szokták először érezni (ezt olvastam). Én még nem éreztem.

11+4 hkm

2012. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Akkor a mozgásra gondolsz.

Első gyerekkel 14 hét

Másodikkal 12 hét

Harmadikkal 11 hét


Olyan úszkálást éreztem. De elsővel nem voltam benne biztos, hogy azt éreztem-e, de amikor két héttel később, már intenzívebb lett, akkor tudtam, hogy már a korábbi is az volt.


Nekem sok bélproblémám volt életem során, így meg tudtam különböztetni a bélmozgástól viszonylag könnyen.


És ezek az első alkalmak mindig csak "odakoncentrálósan" mentek, olyan 18-20 héttől érzem rendszeresen őket, és akkor is, ha alapból nem arra figyelek.

2012. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt leszámítva, hogy kezd kismama kinézetem lenni, semmit nem érzek a terhességből. Mitha semmi nem lenne a hasamban. Pedig azt hittem, hogy érezni fogok majd valamit. De pár hét múlva már biztosan lesz változás.

Üdv: 16 hkm.

2012. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi csajok, de sokan nem értitek mit kérdez a kérdező! Azt kérdezi a hasatokban érzitek e, hogy valami van. Nem mozgást kérdez, nem is lelki állapotot! Én az első babómnál kb 8 héttől éreztem, mikor hajoltam meg gugoltam, mintha nyomna egy borsószem, vagy mintha súlya lenne az alhasamnak. Most 13 hetes vagyok, de eddig még nem érzek semmit, pedig szép nagy baba az uh szerint. nem tudom min múlik, lehet, hogy azon, hogy épp hol fekszik!üdv
2012. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lelkileg akkor tudatosult bennem, amikor láttam UH-n. Főleg a 12. hetin, akkor már rendesen mozgott, amiből persze semmit nem éreztem.

Fizikailag akkor éreztem amikor megmozdult, de nem az első mozgásakor, hanem amikor rendesebbeket rúgott, ütött. Ez kb 21.-22. héten volt.

2012. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szerénke41 ***** válasza:

Ha szigorúan testi oldalról nézem a dolgot, akkor kb. 10 hetesen éreztem először kellemetlenséget, amikor ülő helyzetben előrehajoltam, pl. cipőt bekötni. Úgy tudnám megfogalmazni, mintha lenne egy kislabdányi képlet az alhasamban, amit nem jó érzés megnyomni. Ezzel azóta is így vagyok, de csak akkor, ha ülök. Ha állva hajolok le, nem érzem.

Mozgolódást még nem érzek, de már nagyon várom!

2012. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!