Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Magne B6-ot egész terhesség...

A Magne B6-ot egész terhesség alatt kell szedni?

Figyelt kérdés
19 hetes kismama vagyok,de nekem az elején mondta a dokim hogy váltsak ki magne B6-ot,és vegyek be amikor úgy érzem hogy fáj a hasam vagy ilyesmi.Mégis mikor kell bevenni,mert szokott olyan lenni hogy szurkál a hasam ,általában csak az egyik oldalt,de nem olyan szinten hogy nem bírnám elviselni,ezért én nem is szoktam bevenni.
2012. febr. 2. 19:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Femibion 400-at szedek amúgy naponta,abban is van magnézium.Elég ha azt szedem??
2012. febr. 2. 19:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell bevenni. Én sem szedtem az első terhességem alatt folyamatosan, csak amikor görcsölt a hasam. Ha úgy érzed, hogy olyan fura zsibbadás van, vagy húzódik, akkor érdemes bevenni, mert a görcsökre kinyílhat a méhszáj. Attól, hogy még eddig nem volt rá szükséged, nem árt ha van kéznél, mert sosem tudhatod mikor lesz rá szükséged, kicsit jobban megerőlteted magad, valamilyen stressz ér, stb. A 36. hét után viszont tilos, mert utána éppen a szülést nehezítheti.
2012. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell. Ha görcsölsz vagy keményedsz, akkor szedjed, de ha nincs semmi akkor nem kell.

Én a 18-ik héten vagyok, 1 szemet nem vettem még be, iagza Gravidát azt szedek és abban van magnézium.

Az előző terhességemnél kb a 32-36-ik hétig szedtem, de akkor is csak napi 1 szemet és akkor is azért mert állandóan begörcsölt éjjel a vádlim.

2012. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szedni a Magne B6-ot, a védőnőmtől kérdeztem hogy kell-e szedni mert mindenkitől azt látom itt hogy szedi és megijedtem h hűű, akkor ez most kötelező? Azt mondta nem az, érdemes akkor szedni ha feszült vagy, ha úgy érzed minden zavar de egyáltalán nem kötelező.
2012. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dokim, hogy minden nap 3x 1 az elejétől, én szedem is, ideges nem vagyok az biztos, de nem is szokott keményedni a hasam.

20 hkm

2012. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17 hetes vagyok, másodikat várom.


Az elsőnél is csak akkor vettem be MagneB-ot, ha keményedett a hasam, vagy fájt. Most is így vagyok.

Legutóbb azt javasolta az orvos, hogy térjek át a Magnerot-ra, az hatékonyabb és ha rendszeresen szedném, a babának nincs annyi B6 vitaminra szüksége

2012. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A femibion 400-ban nincs magnézium én is azt szedem.

Én minden este szedtem az elejétől 1 szemet, majd éreztem, amikor már kevés volt, akkor napi kettőt, most emelte fel az adagomat a doki napi 3x1-re.

2012. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt 450 mg a szükséglet. Én már a 18. héttől görcsölgetek, így napi 1400-1500 mg-ot szedek, de a MagneB6 ilyenkor nem elég, abban csak 47-48 mg van. Ennyinél csak napi 4x-5x érzem az összehúzódásokat de nem olyan erősen már. Így is elég para ilyen korán görcsölök, be vagyok tojva, mi lesz, ha vmi történik...

19+2 hkm

2012. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!