Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Augmentin szedése terhesség...

Augmentin szedése terhesség alatt nem okoz bajt?

Figyelt kérdés
Az orvosom augmentint írt fel nekem, bacis a vizeletem, szerintetek árthat a babának? Más is szedett már antibiotikumot? Ha igen, miért?
2012. febr. 2. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem hívd fel az orvost és kérdezd meg.Az orvosok nagyon kedvelik ezt az Augmentint pedig ez egy szteroid alapú gyógyszer.Bár a mai világban el sem hinnénk hogy mennyi szteroid alapú gyógyszert szedünk.
2012. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az orvosom írta fel nekem! REmélem nem okoz bajt...
2012. febr. 2. 13:16
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem szteroid alapú, nagyon nem, nem árt terhességben, sőt, ez a kezelési protokoll ilyenkor. A baktérium az, ami árt. Amoxicilin és klavulánsav egyébként, ha megmondod nekem, hogy hol szteroid, akkor fizetek neked. Nem jut át a lepényen és egyébként sem teratogén. Mindenképpen szedni kell, a felszálló fertőzés koraszülést okozhat.
2012. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Arról nem is beszélve kedves első, hogy igen indokolt esetben adunk szteroidot, nem agyba-főbe.
2012. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Hány hetes terhes vagy: Amúgy szerintem se árt, de ha nem kezelik ki a fertőzésed, az jobban árthat.
2012. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodtan szedhetsz antibiotikumot terhesség alatt is, ami bajt okozhat, az ha nem kezeled ki a fertőzésedet.
2012. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodtan szedheted, én szoptatás alatt szedtem ezt. A doktornő mondta, hogy a babát váró lánya is szedte ezt.
2012. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam. Amúgy pont ma vagyok 27 hetes terhes!
2012. febr. 2. 14:01
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem emelkedett volt a vörösvértest a vizeletemben a terhességem elejétől kezdve folyamatosan. Erre írta fel a nőgyógyász az augmentint.7 napig kellett szednem, 4 nap után volt újabb vizeletvizsgálat, ahol 40-es értékről 6-ra lecsökkent. A babának nem lett semmi baja, de lehet, hogy ártott volna ha nem kezeljük. Ez kb a 18. héten volt. Utánna kaptam még egy antibiotikum kúrát (nem ez miatt), akkor Zinnat-ot szedtem majdnem egy hétig. Szóval ne aggódj, szedd be nyugodtan a gyógyszert, nem ártasz vele, mert ha ártanál a doki se írta volna fel.
2012. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Én is szedtem terhesen.

Erős folyásom volt és elnyílt a méhszáj, akkor írta fel a doki, mert a folyást nem tudtuk kezelni (minden kúpra vérzéssel reagáltam).

2012. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!