Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiütések 5 hetes terhesen -...

Kiütések 5 hetes terhesen - aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
Két napja a hasamon megjelentek piros kiütések, nem viszketnek, nem kellemetlenek, de ott vannak. Gyanús, hogy valamire allergiás lehetek. Az egész hasamat beterítik, kicsit ijesztő. Lehet ez veszélyes? Veletek volt ilyen? Hogyan kezeltétek? Menjek el bőrgyógyászhoz?
2012. febr. 6. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos csalánkiütés, bár az viszketni szokott. Mindenképp igyál kalciumot, akár többször is naponta! És próbáld megfigyelni, h mitől lehet! Nekem ilyen kora terhességban volt az arcomon, mert allergiás voltam a hormonra, amit szednem kellett. Szerencsére nem lett baj. De sztem ne bőrgyógyászhoz menj, hanem előbb a dokidnak mutasd meg, és kérdezz rá, h mennyire lehet veszélyes, vagy mi az.

Valahol már olvastam,,h terhesség alatt lehetnek kiütések, de az már inkább a vége felé.

2012. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző: nekem terhesség alatt több ételtől is volt, amitől se előtte, se utána nem. Pl. tejföl, sajt...
2012. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És hogy derült ki, h tejtől vagy tejföltől volt az allergia? Magadnak tapasztaltad ki, vagy vizsgálat alapján? Aztán elhagytad ezeket?

És ezek szerint nem lett gond belőle, ugye?

2012. febr. 6. 09:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Őszintén kétlem, hogy ebből gond lenne, egyébként létezik polimorf terhességi kiütés, bár később szokott jelentkezni.


A másik lehetőség valóban az, hogy terhesség alatt az allergiára való hajlam fokozódik, és valamilyen eddig megszokott dolog okoz túlzott immunválaszt (nekem személy szerint pl. head & shoulders, bedagadt tőle mindenem, és borzasztóan néztem ki, de lényegében bármitől lehet).


Vízben oldj fel Calcimuscot, vagy akár sima Calcium tablettát, ha múlik tőle, minden bizonnyal erről volt szó.


Sok boldogságot!:)


26 hkm

2012. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, közben felhívtam a nőgyógyászomat is, szerinte sincs ok aggodalomra, de azért lehet hogy megmutatom egy bőrgyógyásznak, ha nem múlik a kalciumtól sem.
2012. febr. 6. 10:55
 6/8 anonim ***** válasza:

arra figyelj , hogy a bőrgyógyi miket ír fel, nahogy elfelejtse, hogy pl szteroidos allergia elleni készítményt nem szabad használnod tb. olvasd el az utasítást és többször is kérdezz rá amikor felírja, hogy de tuti lehet-e (sajnos nekem is felírt a reumatológus krémet becsípődésra ami hormonos volt pedig tudta, hogy terhes vagyok, szerencsére felhívtam a nőgyógyit, hogy a betegtáéjoztató szerint terheseknek nem lehet. Le is állított róla rögtön.)

a calcium pezsitabi a legjobb amit tehetsz, és ilyenkor egy picit kevesebb állati fehérje (tojás, tej, husi ) is segít, de azért ne vond meg magadtól teljesen, csak egyél kevesebbet belőlük és mellé hüvelyeseket helyettesítésként

2012. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak kiütéseim pont 5 hetesen jött elő. Csalánkiütésszerű volt, de nem viszketett. Felhívtam a dokim, azt mondta menjek bőrgyógyászhoz, mert ki kell zárni néhány dolgot (szerintem a rózsa-, meg bárányhimlőre gondolt). A bőrgyógyász nem tudta megmondani az okát, azt mondta lehet allergia, de lehet lelki eredetű is (idegeskedés). Egyébként 2-3 nap alatt elmúlt, ne aggódj!
2012. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tapasztaltam ki, hogy mitől jött elő, és azokat a dolgokat nem ettem. Nagyon megijedtem én is, hogy a pont a terhesség elején van ilyen...de makk egészséges a kislányom!


Én Calcium Sandoz pezsgőtablettát ittam.

2012. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!