Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az ember babát szeretne...

Ha az ember babát szeretne pár hónapon belül teljesen le kell mondania azokról a dolgokról ami örömet és kikapcsolódást jelent számára?

Figyelt kérdés

Fiatal házasok vagyunk párommal, lassan babát szeretnénk. De ő zenész sokat koncertezik és társasági életet él ilyenkor viszont előfordul, hogy a pohár fenekére néz, és bevallom őszintén időnként nekem is lecsúszik néhány pohár alkohol. Esetleg még 1-2 szál cigarettát is elszívunk.

Utána pedig jön a lelkiismeret furdalás, hogy ezt nem kellett volna.


2012. febr. 6. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt, ha már előtte is abbahagyod, de elég, ha csak akkor, amikor már tudod, hogy terhes vagy. A teherbeesést viszont segítheti, ha nem dohányzol.
2012. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen a káros dolgokról érdemes lemondani, és hogy miért? Egy sokkal nagyobb öröm és boldogság kedvéért. Egy kisbabáért ez lehet először áldozatnak tűnik, de nem az, mert egy sokkal fontosabb és szebb dolgot kapsz a cigi és pia helyett!

Hidd el, megéri.

2012. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom rendszeresen, és nem is szeretnék rászokni, csak havi egyszer koncert alatt 2-3 szál a buli hangulatában. Az is soknak számít?
2012. febr. 6. 13:46
 4/12 anonim ***** válasza:

Most hirtelen az jutott eszembe,hogy a cigin és a pián kívül még rengeteg dolog van, ami örömet kellene,hogy okozzon!:) Amikről nem kell lemondani!

Mivel keveset dohányzol, akkor is elég leraknod,ha terhes leszel. Ital, meg mértékkel!

2012. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én dohányoztam aktívan terhesség előtt 8 évig.

Mikor még csak szó volt a lányunkról, akkor már csökkentettem a napi "adagot" és a párom is.

A végére már (mikor elkezdtünk próbálkozni) napi 2 szálat szívtam el kb.

Mikor pozitív lett a terhességi teszt, akkor megindult az anyai ösztön. Azóta nem gyújtottam rá. Nem is hiányzik igazat megvallva büdösnek tartom, főleg mikor rám fújják.

Nem érdekel egyébként, ha körülöttem dohányoznak szabad ég alatt. De nem díjazom, mikor a fejem előtt, főleg nem babakocsival ..


Alkohol nálunk buli alkalmával csúszott le. Utolsó másfél évben (mielőtt pozitív lett a teszt) nem is esett már jól.

Azóta egyébként nem ittam, csak alkoholmentes sört szoptatás alatt, hogy legyen tejem.

Na meg 1× krém likőrt, de azt kihánytam :)))


Tény, hogy pár dologról le kell mondani, mint pl. az állandó éjszakai élet, heti szinten 6× nagyobb szórakozás/kikapcsolódás.


A dohányzás mindenki gyengéje, főleg, ha valaki stabilan űzi. Viszont nálatok ez nem áll fent.

Ha terhes leszel, akkor pedig hanyagold legalább 1 évre, amíg terhes vagy és szoptatsz.

2012. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Természetesen vannak dolgok amik örömet okoznak a bulizáson kívül is. Csak társaságban az ember szereti magát kicsit elengedni.:-) Ezt nem úgy kell elképzelni ,hogy talajra iszom magam! ( A párom sem.) Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mi van ,akkor, ha esetleg nem tudok róla hogy már pár napos terhes vagyok. Mennyire ártok ezzel a babának...?
2012. febr. 6. 13:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 szál cigitől nem lesz nagy baj. Időnként 1 pohár bort lehet inni terhesség alatt is. Inkább azzal van szerintem baj, ha egész éjszaka a füstös levegőt szívod. De mivel lehet, hogy nem sikerül elsőre nem várható el, hogy hónapokig ki sem mozdulj otthonról, mert várod a fogamzást. Ha eddig sem ittad sík részegre magad szerintem érezd jól magad. Ha jó a közérzeted az a baba szempontjából is jó.
2012. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 15 hónapot vártunk a babára. Közben elmentem bulizni a párommal barátnőmmel. Ezt persze nem heti hanem 2 havi szinten csináltam. cigizni cigiztem, bár én 10 évig csak napi 5-6 szálat. Ahogy teherbe estem leraktam és most rosszul vagyok a füstjétől is. Van aki még ennél is többet vár a babára és nem gondolom, hogy azért nem jön a baba, mert cigizik vagy ritkán iszik pár pohárral.

2012. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Hasznosak voltak számomra. Bevallom titkon én is ilyesmiket gondoltam a témával kapcsolatban. Köszönöm a megerősítést!
2012. febr. 6. 14:20
 10/12 anonim ***** válasza:

A hatodik hétig nincs biokémiai kapcsolat köztetek. :) Mi is sokat jártunk koncertekre, akkor is, mikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba - nem gondolom, hogy felelőtlenség lett volna (a férjem orvos, gondolom szólt volna, ha szerinte káros), mindketten fogyasztottunk pl. alkoholt... Nem talajrészegek voltunk persze. :))


A teszt után nyilván kerültem a füstös helyeket és az alkoholt (a rosszullétektől és a fáradtságtól mondjuk sanszom sem volt:)) de egy kevés vörösbort most is megiszok néha (havonta 2-3 dl), főleg mióta vérszegény lettem. Elvileg többet is lehetne, mert jót tesz, de most már nem merek. :))


26 hetes kismama

2012. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!