Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok, terhes, és...

17 éves vagyok, terhes, és hihetetlenül boldog! . Vagy csak megőrültem?

Figyelt kérdés
Pár napja csináltam tesztet, és minden bizonnyal pozitív lett. Első pillanatokban nem hittem el, aztán kezdett tudatosulni, de talán még mindig nem hiszem el teljesen. Viszont azóta boldog vagyok, végre van értelme az életemnek...eddig a tipikus semmi nemjó és nem is lesz az tini voltam, de most...leírhatatlan!! De hogy mondjam el a szüleimnek??? Tippek? köszönöm:)
2012. febr. 6. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És az apuka?
2012. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Az szép,hogy boldog vagy? De miből akarod eltartani? Vagy a szüleid nyakára szülöd? Lesz hol laknotok az apukával,van annyi jövedelmetek,amiből megéltek és a gyereket nevelitek? Abbahagyod a tanulást,és neveled a babát? Egy kisbaba nem játékszer,hanem nagy felelősség!

Mondd el a szüleidnek mielőbb,és segítsenek a döntésben! Ha rosszul döntesz,a saját életedet és a piciét is tönkre teheted!

2012. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, lehet nem támadást kapnék csak, ha leírnám bővebben:) az apuka 21 éves, nagyon szeretjük egymást és mindkettőnk álma ez volt (csak kicsit hamarabbra sikeredett). Ő dolgozik, egész hétem, és egyenlőre havi 1050eurót keres (külföldön élünk) , de mivel nem abban dolgozik amit tanult, így ez még nem minden. Ha minden jól megy egy héten belül elmegy egy céghez ahol akár 2500eurót is kereshet... (700000ft....sztem épp elég). A tanulmányaimat igen, sajnálom de megfogom oldani, itt elég rugalmasak ilyen téren:) nem aggódom és őszintén szólva nem ilyen reakciót vártam... mindegy:) mostmár hátha mások a vélemények!
2012. febr. 6. 18:31
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Ez szép. Csak sajnos, a boldogságból nem telik pelenkára, gyógyszerre, ruhára és cipőre!

Miből fogod eltartani? Hogy fejezed be a sulit? Az apa tudja már?

A szüleid is fel fogják tenni ezeket a kérdéseket, úgyhogy jobb, ha ezeket is átgondolod...

2012. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Arról nembeszélve, hogy tapasztalatom az van bőven és pontosan tudom hogy mekkora felelősség!van egy öcsém és három hugom, az öcsémet szinte én neveltem a nővéremmel együtt...nem egy buta liba vagyok aki azt hiszi hogy ha kimossa az óvszert akkor újrahasználható... (egy kérdésben volt ugyanitt..)
2012. febr. 6. 18:36
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, sok boldogságot. Nem lesz egyszerű, csak azért van egy kis ellenérzésem, mert még te is gyerek vagy valahol, nem éltél, nem tapasztaltál. Nagyon jó dolog egy baba, de rengeteg feláldozással jár. A szüleid lehet nem ujjonganak majd, de később örülni fognak.
2012. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, és igaz, tényleg gyerekek vagyunk még (mindketten, apuka is) de kicsi korom óta az volt legbelül az álmom, hogy fiatalon anyuka legyek, nemtudom miért, soha senkinek nemmertem elmondani, de így lett és talán ezést vagyok ilyen boldog. Anyukám talán megérti majd, ő 19volt amikor nővéremet szülte, csak azért félek...:(
2012. febr. 6. 18:42
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!:) szüleid mit szólnak? én 21 vagyok mi is tervezett babival, de nálunk nem volt nagy öröm és én sajnos csak a 12 hét után tudtam neki felhőtlenül örülni!-de azóta én is olyan boldog vagyok!:)a tanulást ne hanyagold el, próbáld elvégezni majd!

Boldog baba várást!:)

2012. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Hát azért -bármennyire is meg lennének a normális körülmények a leírtak alapján- én azért átgondolnám ezt az egészet. Még annyira fiatal vagy te is és az apuka is. Hidd el, a gyermekáldás -minden gyönyörűségével együtt- nem leányálom. Persze most, hogy megtörtént a dolog, nehezebb lenne "visszacsinálni", de mérlegelj! Annyi minden vár még rátok!
2012. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Bárki bármit is mond, csakis Te/Ti érezhetitek. ...én meg akkor is szurkolok :) A soraidból úgy látom nem egy hebrencs 17 éves vagy, hanem komolyan, éretten gondolkodó. Nem lesz könnyű, biztosan lesznek nehéz pillanatok, de ezek akkor is lennének ha 25 évesen szülsz. Sok sikert és nagyon boldog babavárást kívánok, valamint sok türelmet és jó egészséget a kicsi felneveléséhez!
2012. febr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!