Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van velem? Megőrültem,...

Mi van velem? Megőrültem, Vagy mi ez? Ez természetes?

Figyelt kérdés
Annyira akartam ezt a kis babát, éveket vártam rá. Most hogy a pocimban van úgy érzem, hogy nem akarom mégsem, vagy nem most, hogy korai még, meg ilyenek. MI ez? Nem ezt hívják terhes depressziónak?
2011. szept. 3. 23:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
üdv a klubban....ugyan igy voltam én is ;) én nagyon sokat beszélgettem irogattam màsokkal és most màr alig vàrom hogy megszülessen.remélem neked is sikerül majd ezt màshogy gondolnod!!!Tudom mit érzel most!!!mennyi idös vagy??
2011. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hány hetes vagy. Mi is terveztük a babát, de amikor végre megfogant nagyon bepánikoltam, nehéz volt elfogadni a terhesség tényét, azt hogy az egész életünk gyökerestől meg fog változni, az 5. hétben tudtam meg, hogy babát várok és a 8-10. hétig tartott ez a folyamat.Most 39 hetes vagyok, lassan 40 és újra előjött ez a kapuzárási pánik, hogy nincs visszaút (persze nem is szeretném), minden olyan végleges és egy egész életre elköteleztük magunkat. Fantasztikus, de egyben nagyon rémísztő érzés! Sokan elítélnek, hogy így érzek, de szerintem az ember hajlamos megijedni a számára ismeretlentől és idő kell minden újdonság elfogadásához, feldolgozásához.
2011. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Yarra ***** válasza:
63%

Én mondjuk terhes depresszióról nem hallottam csak szülés utániról... Ami az érzéseidet illeti, nyugodj meg és gondold át. Lehet csak megijedtél a felelőségtől, hogy ezután már "soha sem" tudsz csak azt csinálni amit akarsz stb. Hány éves vagy? Lehet hogy vágytál már egy babára de a pároddal bizonytalan a kapcsolatotok és azért félsz.

Nem akarlak rábeszélni semmire sem természetesen, de jól gondold meg mit csinálsz. Tisztázd magadban az érzéseidet, mégiscsak egy pici életről van szó.


Én 28 évesen szültem. Nagyon vágytam már babára, de olyannyira, hogy mindenütt csak terhes nőket és babakocsikat láttam. Viszont megijedtem attól, hogy ezentúl egy szabad percem sem lesz, vége a lustálkodásnak, a buliknak stb. Megszültem. Életem legjobb döntése volt! Ettől jobb dolog nincs is!

2011. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem depresszió, hanem teljesen normális gondolkodás! Tök ugyanez volt nálam is, még a szülés hetében is paráztam, hogy jaaaaj, kellett ez nekem??? :D És igen, kellett, és ez ki is derült a szülés után egyből. Ezek a gondolatok azonnal megszűnnek, amit el kell őt látni, már ott a kórházban. A világ legtermészetesebb dolga lesz, hogy ott van, és már eszedbe sem jut semmi ilyen többet. Boldog várakozást!
2011. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

2. vagyok!

Létezik olyan, hogy terhesség alatti depresszió


( [link]


de szerintem a kérdezőnek nem ez a problémája, egyszerűen fel kell dolgoznia az új szituációt. A "jól gondold meg" sem fog segíteni rajta, maximum még jobban elbizonytalanítja őt.Szerintem teljesen természetes érzések kavarognak benne és az hogy őszintén ki meri mondani, már mutatja, hogy elég érett az anyasághoz.

2011. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

"Nem akarlak rábeszélni semmire sem természetesen, de jól gondold meg mit csinálsz. "


Szerintem az abortusz fel sem merült Kérdező fejében, nem tudom mit kéne meggondolnia, különben is akarja a babát. Kérdező! Teljesen természetes, hogy ha az ember belevág valami nagy dologba, akkor fél a kihívástól, az ismeretlentől, a nehézségektől az elején. Nem csak ezzel van ez így szerintem, hanem mással is, amikor valami nehéz dolgot kezd el az ember. Ügyes leszel, bízz magadban!

2011. szept. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jajj!Dehogy akarom elvetetni!! Már 5 éve várok rá. A férjemmel is jó a viszonyom, és ő is örül a kisbabának!

De ilyeneket kérdezgetek magamtól, meg ilyenek járnak a fejemben. A férjemnek nem is merem mondani, mert biztos kiakadna.

28 éves vagyok, és 8 hetes kismama.

2011. szept. 4. 07:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én most a harmadiknál vagyok így...fél évig győzködtem Apát, hogy kell harmadik baba. Most meg elgondolkodtam.


De, ahogy előttem már leírták, ez teljesen természetes, az ember fél az ismeretlentől. Nyugodtan beszélj a párodnak az érzéseidről, ez mindkettőtöket érint. Sőt, lehet, hogy ő is pánikol. A pasik szoktak nagyon, mert, hogy ezentúl az ő felelősségük teljes mértékben a családfenntartói szerep.

2011. szept. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél én is voltam így mert még ne tudtam mi vár rám és nem akarlak elkeseríteni de mikor megszületett akkor volt csak igazán ez az érzés, hogy "minek kellett ez nekem és úristen mibe keveredtem és ha én ezt tudom stb...!" Ehhez képest most várom a 2. babát és imádom a kislányomat aki most 2,5 éves. Szóval ez ilyen, túl kell lenni rajta szerintem minden anyukán kijön ez valamikor a terhesség alatt vagy ha már megszületett a baba mert az eleje nagyon nehéz sőt embert próbáló főleg elsőre mert nem tudod mi vár rád. Most úgy gondolom tudom mi vár rám (bár 2 gyerekkel megint más lesz) de nem fogok úgy ráparázni, nem fogok ügyet csinálni semmiségekből, sokkal rugalmasabb leszek és igenis magammal is törődni fogok, nem fogom úgy kikészíteni magam mint az elsőnél. Kicsit eltértem a tárgytól de a lényeg, hogy normális amit érzel és még fogod is ezt érezni de elmúlik és azt akartam ezzel a litániával mondani, hogy legyél laza, nem kell félni ha valami baja van azt egyértelműen észre fogod venni, ha kicsit sírdogál nem baj, nem kell rögtön ott teremni mindent eldobva a kezedből, kicsit tud Ő is várni semmi baja nem lesz ha 1-2 perc múlva mész csak oda, magaddal is foglalkozz mert azért még Te is a világon vagy. Persze a baba meg a gyerek az első de igenis létezel még Te is meg apa is, meg kell találni az egyensúlyt.
2011. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Yarra ***** válasza:
100%
Ne haragudj ha félreértettelek Kérdező (szerencsére), nem akartalak megbántani! Azt hogy nem vagy biztos a baba megtartásában azt abból szűrtem le, hogy azt írtad "nem akarom még sem, vagy nem most..." Félreértettem. Viszont akkor örülök, hogy csak félreértettem, és boldog babavárást, fogadd meg a többiek tanácsát!
2011. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!