Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Múlt héten voltan a 12-hetes...

Múlt héten voltan a 12-hetes ultrahang vizsgálaton. Utána adott a doki egy szűrővizsgálatos szórólapot, ha úgy gondoljuk megcsináltathatjuk. Szerintetetek van értelme?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,teljesen normálisak az eredményeim.Elolvastuk a férjemmel ezt a tájékoztatót és nagyon elbizonytalanodtunk,hogy egyálatán van e értelme.Gondolok itt arra,hogy ha pozitív akkor is csak 1:10-es az arány(ez a legjobb)hogy tényleg Down-kóros a pici,de a negatív az se garancia semmire.És ezért akár 30.000 forintot is elkérhetnek!Nem is a pénzről van szó,de akkor van egyáltalán értelme?Ti csinálattatok ilyet?
2009. jún. 2. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én az orvosom javaslatára csináltattam meg , a kombinált tesztet, mert engem is nagyon elbizonytalanítottak én 26 éves vagyok 9000 Ft ba került a vizsgálat! Sok ismerősöm viszont nem csináltatta meg! sztem nem lehet jó tanácsot adni! 20 hetes pocakos
2009. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen megcsináltattam.Több dologra is jó.Kiszűri a downt a nyitott hátgerincet, edwards-kórt...a nyugalmam érdekében jó volt.Lehet, hogy csak 94 százalékban biztos, de ha egy ilyen vizsgálaton az jön ki hogy 1: 50000-hez, akkor az nekem azt jelenti, hogy a baba biztosan egyészséges.Tehát van garancia.Persze akad matetamatikai esély, de az elenyésző.

Nekem is jók voltak a leleteim és sajnos ponta fiatalok szülnek több downost mostanság, mert nem mennek szűrésre, mert azt hiszik, nincs mitől tartaniuk.

2009. jún. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 31 éves vagyok, múlt héten csináltattam meg a vizsgálatot. Nekem 1:824 kockázati eredmény jött ki, mert a vérmarkereim nem lettek tökéletesek. Az UH-on minden rendben volt. Én most azóta idegeskedem, senki nem tud megnyugtatni, előtte eszembe sem jutott, hogy baj lehet a babával. Az 1:824hez arány azt jelenti, hogy 0,12% esélyem van arra, hogy esetleg beteg a baba, ami igen csak csekély, ugyanis 99,88%, hogy egészséges. viszont arra jó volt, hogy beparáztasson. Azóta olvastam egy tanulmányt, ami arról írt, hogy a vérvizsgálat csak 50-55% megbízhatóságú, és önmagában nem használható, míg az UH 75%. A kettő együtt 90-95%. És a végén így is negatív lett az eredményem. Sztem, ha az UH-n rendben volt a tarkóredő, orrcsont látható, akkor nagy baj nem lehet. Nekem javasolták a 16. heti szűrést, ami újabb 25.000 Ft, és ebbe nem fér bele a két vérvétel összevetése, ami újabb 10.000 Ft lenne... Ja, és azóta megkérdeztem egy genetikust, hogy mi lehet az eltérés oka, annyit válaszolt rá, hogy nagyon sok minden. Lehet, így működik a szervezetem. Köszönöm szépen, nem kérek több vérvételt!
2009. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.Azóta van egy egészséges kislányom.

Én azért is csináltattam meg, mert az unokahúgomnak sajnos későn fedezték fel, hogy a második babájuk nyitott hátgerincű, és már a harmadik trimeszterben elvették a babát.Nagyon nehezen dolgozták fel ezt a tragédiát.

2009. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem minden olyasmi szűrővizsgálatnak van értelme, amivel csak egy kis esély is van arra, hogy kiszűrjék a rendellenességeket. És tudomásom szerint épp azért születik pl. a down kóros gyermekek 75% 35év alatti anyáktól, mert nekik nem kötelező ez a szűrés. Én sem vagyok még 30 se, de mi megcsináltattuk, és én nem sajnáltam azt a 30ezret, pedig én is tudtam volna másra költeni. De mivel ez adja a legbiztosabb eredményt, így mi is a "legdrágább" integrált tesztet választottuk. Bár nekem majd csak 2 hét múlva lesz esedékes a 2.vérvétel, és remélem nem lesz semmi baj, de hidd el, megéri!
2009. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a kombinált tesztre gondolsz, azt én is megcsináltattam, de nálunk ingyen volt, mert a kórház a Sejtbankkal szerződést kötött erre. Szerintem érdeklődj utána, hogy nincs-e olyan kórház a környéken, ahol Neked is megcsinálnák ingyen! Legalábbis ha a pénz jelenti a gondot.

Szerintem nagyon jó dolog, bár lehet, hogy én is csak azért érzem/látom így, mert abszolút negatív eredmény jött ki.


Ahogy az előttem válaszolók írták, majd 95%-os biztonsággal jó eredményt mutat ki. De csak akkor, ha a vizsgákat a 11-13. hétben van megcsinálva!!!Ki ne csússz az időből, ha esetleg szeretnéd mégis megcsináltatni.


Valóban úgy van, hogy az 1:250 alatti eredmény minősül pozitívnak, s akkor mindenképp más vizsgálatokra is küldenek.

Ha 1:250 és 1: 1000 között van az eredményed, akkor az elvileg negatví, de ott még van kockázat. Ezért ijjedhett meg az egyik előttem szóló.

Nekem a Down-kórra 1:12 000 jött ki, az Edwards-kórra pedig 1:50 000.


Azért még így is izgulok, hogy minden rendben legyen a babával, de ez természetes.


Az meg, hogy 21 éves vagy, nem jelent semmit. Már ezt is írták, de adatok igazolják, hogy a Down-kóros gyerekek többségét 35 évnél fiatalabbak szülik, mert nem mennek el ilyen szűrésekre.


Szerintem, jobb tudni minél előbb, ha baj van. Bár én se tudom, mi lett volna a reakcióm, ha véletlenül negatív. Talán nem akartam volna neki szenvedést az életben.


Szóval, szerintem a magad megnyugtatása miatt érdemes ezt megcsináltatni. Már csak azért is, mert a 16. héten kötelező lesz az AFP-vizsgálat, az meg annyira elavult, s rengetegszer hoz ki téves erdményt. Na akkor szerintem még rosszabb ráparázni. Addig ugyanis eltelik egy hónap+már érezhetes is a babát mozogni.


De a Te döntésed!

Gondtalan babavárást!

22 hetes kismami

2009. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!