Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit egyek és miből mennyit,...

Mit egyek és miből mennyit, hogy babám egészséges legyen?

Figyelt kérdés
Egy hete tudtam meg,hogy terhes vagyok.Az orvoshoz csak jövőhétre van időpontom,de szeretnék felkészülten menni.:)Szóval azt tudom,hogy sok zöldség,és gyümölcs meg persze sok folyadék fontos,de miből mennyit kell fogyasztani.Meg mik azok az ételek amit ilyenkor fogyasztani lehet.Előre is köszi a segítséget.:)
2012. febr. 8. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármit ehetsz néhány kivétellel: penészes sajtok, nyers húsok(tatár), csípős, puffasztó, túlfűszeres, túlzsíros ételek nem ajánlottak.

Egyél sok gyümit, zöldséget, de nagyon alaposan mosd meg őket. Egyél teljes kiőrlésű kernyérféléket, tejtermékeket( ha házitejet iszol nagyon forrald fel), én sok műzlifélét eszem és főleg fehér húsokat(csirkemell, pulykamell), Facsarj néha magadnak igazi gyümölcsleveket narancsból, almából, kiviből, körtéből és bármi, lyen gyümiből. Én pl gyakran turmixolok gyümölcsturmixot. Kerüld a kólát, energiaitalokat és a túl sok mennyiségű cukrozott üdítőt. A chips, gumicukor, nyalóka, mc-donalds és társai sem túl jótékony hatásúak, de bevallom néha elcsábulok én is és megeszek belőlük egy kicsit. De azért többnyire mellőzöm. 16. héttől lehet terhestornára is járni ami szintén nagyon jó kondiban tartja a tested. Emellett én szedem az elevit-et és c-vitamint amíg a beteges időszak van. Azt hiszem ennél többet nem igazán lehet megtenni. Amúgy apró dolgokra még odafigyelhetsz: ne fürödj forró fürdőben, és közfürdőkben sem ajánlatos, ne emelj nehezet és olyan terhelésnek tedd csak ki magad, amit eddig is csináltál annál többnek ne! És persze kerüld a betegeket magad körül. Ezenkívül meg élj úgy ahogy eddig és fogd fel úgy, hogy ez egy természetes és csodálatos állapot! Szép terhességet!

2012. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hü most teljesen elvagyok képpedve azon, hogy mennyi mindent ettem amit nem lehet.Remélem nem ártottam azzal a babának amit addig ettem, amíg nem tudtam,hogy várandós vagyok.
2012. febr. 8. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem ártottál. Amíg valaki nem hallja ezeket, vagy nem tudja, hogy terhes, addig eszik mindent és attól nincs még semmi baj. Én is az előző babónál szilveszterkor még nem tudtam sőt még esélye sem volt annak h terhes lennék és ittuk az alkoholt a szilveszteri buliba jócskán. Aztán jan. 9-én tudtam meg, hogy terhes vagyok. Erről nem tehetsz. Sokan még terhesen sem figyelnek oda ezekre a dolgokra. Ha most ettől a pillanttól kezdve odafigyelsz, az is tökéletes. üdv.:)
2012. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj és persze köszönöm az eddig írokna :)
2012. febr. 8. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:

A negyedik héttöl érdemesebb odafigyelni az étkezésekre, persze előtte sem árt ha óvatosabb vagy, de a természet ettől csodálatos hogy jelzi a nőnek hogy a testében változások vannak, arra gondolok hogy pl a kimaradt menszi jelzi hogy mi a helyzet, addig ugyebár 25-30 nap telik el átlagosan, épp ezért az első 4 hétben bármit ehetsz ihatsz, nem árt a babának, mert ebben az időszakban az őssejt dolgozik még, ami ugye köztudottan regeneráló sejt, és persze nincs még köldökzsinór sem amin keresztül bármi is bejuthatna az embrióhoz, ezért is van az hogy a nők többsége amikor megtudja h terhes már 5 hetes minimum!

És innentől kezdve megy a fejlődés a Te testeden keresztül!

amit az első válaszadó írt azok nagyjából helyénvalóak, még annyit hozzátennék hogy kerüld a macskákat, ne csak az étkezésre figyelj, ha nem a környezetedre is, és olvass tájékozódj sokat ebben a témában.

Boldog babavárást! :)

2012. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Még úgy tudom, hogy a májjal kell vigyázni, nem szabad sokat enni, mert sok az A-vitamin benne.
2012. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne folsavat szedni legalább, ha már terhes vitamint nem szedsz, bár jobb lett volna a terhesség tervezésekor elkezdeni. Megelőzhető vele a velőcsőzáródási rendellenesség (nyitott gerinc). A helyedben minél hamarabb beszerezném.

És nem csak a zöldség-gyümölcs stb fontos, pl hetente többször kellene halat is enni, ha amugy nem szedsz vitamint.

2012. febr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!