Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz akkor a babával? Már...

Mi lesz akkor a babával? Már most ideges vagyok!

Figyelt kérdés
Sok anyúkától hallom hogy ahogy megszületik a baba,2-3 napig nincs tejcsi.akkor mit eszik a baba??éheztetik?mit lehet csinálni akkor?aggaszt a dolog....38km
2009. jún. 2. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!


addig van tartaléka neked meg előtejed ami igaz hogy kevés de nagyon tápláló a pici számára nekem már van két lányom és egyik sem halt éhen:)

2009. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs elég tejcsid, akkor a nővérektől kap valamit, ne félj, nem fog éhezni! Nem tudom mit kapnak, van ahol teát, van ahol mást, én nem kérdeztem mikor szültem, szerintem jobb, hogy nem tudom. Első este vitték el tőlem a babám, másnap délután már szerencsére tudtam szoptatni és nem is vitettem többet el. Úgy tudom kis pohárból kapják a hamit.
2009. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ÉS HONNAN FOGOM TUDNI VAN E TEJEM? A PICI SZÁMÁRA?KÖSZÖNÖM
2009. jún. 2. 12:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyankor már termelődik előtej (kolosztrum), ami bőven fedezi az ő igényeit. Ebben rengeteg ellenanyag és energia van a pici baba számára. A gyomrocskája meg csak cseresznyényi, így az a kevés előtej bőven elég lesz neki. Egyébként a baba tartalékokkal születik, így nem okoz gondot, hogy az első napokban picit veszít a születési súlyából. Ahogy beindul a rendes tejelválasztás, a baba súlycsökkenése is megáll és elkezdi visszaszedni az elvesztett grammokat. Ne izgulj, ha az első napokban csupán 20-30 grammokat szopizik a babád, lesz abból még több is. Ha végképp nem tud kiszívni a baba eleget és sír miatta, akkor kap a csecsemősöktől cukros vizet, hogy ne száradjon ki. Fontos, hogy az első napokon minél többet lehessen cicin a baba, mert nála nincs jobb tejserkentő. :)
2009. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Onnan fogod tudni, hogy szopi előtt és utána megméred (vagy a csecsemősök mérik), hogy mennyit szívott ki. Egyébként hallani lehet, ahogy cicizés közben hatalmasakat kortyolnak :)
2009. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
DE JÓ:) LEHET!REMÉLEM MENNI FOG MINDEN,ÉS NEM FOGOK PARÁZNI:)
2009. jún. 2. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Bízz magadban és akkor minden menni fog! :) 4. babáját szoptató anyuka
2009. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen előre nem érdemes idegeskedni!a húgom is szülés előtt ezen parázott,azt addig lovallta bele magát a dolgokba,hogy nem is lett teje!

Majd szülés után meglátod,hogy lesz tejed!Először,ahogy a többiek irták előtej jön,ami nagyon tápláló és laktató,utánna jön a többi!Szerezz be addig is valamilyen szoptatósteát,a Milupa instant a legjobb,azt a kórházban is össze tudod keverni és máris iható!

Könnyű szülést és jó szoptatást kivánok!

Egy 4 gyerekes anyuka.

2009. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Előre ne idegeskedj:)

Én egyáltalán nem tudtam szoptatni, mert semmi tejem nem volt:(

A kórházban az első 3 nap cukros vizet kapott, a 4.napon pedig már tápszert, és otthon is azt kapott.

2009. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!