Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyan kismamák...

Vannak itt olyan kismamák akik rosszul viselték hogy híztak és kicsit hisztiztek is?

Figyelt kérdés
Nehezen viselem ahogy hízok. Nincs túl nagy önbizalmam és ez még inkább elbizonytalanít hogy hízom csak hízom.
2012. febr. 8. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

3 évvel ezelőtt az első terhességemnél. Számomra abszolút ideális súlyról indultam, 63 kg voltam a 172 cm magasságomhoz.

Egészen a 19-20. hétig nem híztam. Aztán olyan szintem beindult, hogy 83 kg-mal mentem szülni, szóval kereken 20 kg-t felszedtem.

Elképesztő volt, hogy semmi nem jön rám, hogy duzzad az arcom, láthatóan változok hétről-hétre.

Ebből nagyon sok volt a víz. Szülés után 2-3 héttel lement a víz és így -13 kg is. A többi maradt.


Most 17 hetes vagyok, eddig 5 kg-t fogytam az állandó hányások miatt. De most jobban odafigyelek, nem akarok annyit hízni, mint először.

2012. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 66 kilóval kezdtem, persze, ez kicsit több volt, mint a normál súlyom, mert épp kicsit elengedtem magam a kajálással mielőtt teherbe estem.

Szóval 66-ról indultam, és 82-vel mentem szülni. Ki voltam készülve, mert a kismamagatyák nem úgy álltak rajtam, mint a terhes nőkön a reklámokban, meg kismama magazinokban. Ugyanis irigyeltem őket, hogy terhesen is csinosak, szépek, és csak nagy a pocijuk. Nekem meg a csípőm is nagy lett, kalácsképem lett, a karjaim is vastagok lettek, pedig 18 kiló jött fel, míg ismerőseimnek 25-30.

No, aztán amikor tavaszodott (novemberben lettem terhes), már tetszett a dolog, mert sok leggingset és tunikát hordtam, azokban meg aránylag csinosnak éreztem magam. Aztán nyáron meg már nem foglalkoztam a testemmel, csak imádtam és vártam a babámat :))))))

Szülés után 74 kilóval jöttem ki a kórházból, azonban szopi alatt híztam 4 kilót, amikor kisfiam abbahagyta a szopit, 78 kiló voltam. (félévesen hagyta abba).

Hát akkor kezdett zavarni a dolog, ezért tornázni kezdtem, diétázni, és 5 hónap alatt leadtam 20 kilót, nyárra 58 kiló lettem. 8 kilóval kevesebb, mint terhesség előtt, tehát a tanácsom: hagyd a francba a súlyod miatti idegeskedést! A babádtól van a hízás, tehát jó dolog, mert minden dolog, amit ezek a kis magzatok okoznak, miattuk, értük van, tehát nem szabad miatta rosszul érezned magad, és arra kell gondolnod, hogy amint vége a terhességnek és a szopinak, talán még csinibb leszel, mint valaha :)))))) A fontos: szülés után nem szabad elhagyni női mivoltodat, sokan, akik nem fogynak vissza utána, nem azért, mert nem tudnak, hanem azért, mert nem tesznek meg mindent. Ha Te megteszel majd mindent, akkor nagyon csinos leszel, hidd el!

Most viszont foglalkozz azzal, hogy lehet, hogy csinosabb voltál már, mint kismamakorod előtt, ám boldogabb még nem :)))))))


Jó egészséget és kellemes kismamaságot, én visszasírtam, olyan szép időszak az :)

2012. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaj, nem 18 kiló, hanem 16, bocsánat :)
2012. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elso terhessegemnel rosszul viseltem, mert sokat hiztam. Amugy vekony vagyok (akkor 178 cm-hez indultam 65 kilorol, de altalaban 60 kg korul vagyok) es 25 kilot hiztam.

Ebbol kb 20 kilot az elso 25-30 hetben. Merthogy az elejen hiztam nagyon sokat, leraktam a cigit.

15 hetesen mar uj nadragokat kellett vennem es nem a pocakom miatt, mert az nem volt nagy, hanem azert, mert mar sehogy nem fertem bele a lanykori nadragokba, amik konkretan mind szuk szabasu csiponadrag volt, merthogy vekony voltam es szuk ruhakat hordtam.

Egyebkent erdekes, hogy nem akkor zavart igazan, amikor meg folyamatban volt a lenduletes hizas, hanem az utolso 10 hetben utaltam a hizast, mert mar fizikailag is ereztem, hogy nehez, szuszogtam a lepcson, fajtak az izuleteim, hasonlok.

Ha rossz napokon indultam el dolgozni, akkor volt, hogy fel orat is alltam a szekrenyben es 5x oltoztem at hisztizve, merthogy semmiben sem neztem ki csinosnak.

Nem voltam hajlando bo cuccokat hordani, mert abban meg nagyobbnak neztem ki, a szuk ruhakban meg zavart, hogy kilatszik az uszogumim, a nagy fenekem, stb. 22-es csapdaja.


Egyebkent szules utan meg rosszabb lett, 78 kg voltam par nappal kesobb, ami nekem tulajdonkeppen meg nem is kover kategoria (mert ugye 178 magas vagyok), de akkor mar pocakom sem volt ami eltakarja a megnovekedett terfogatomat. :D

Mondjuk nagy szerencsem volt, mert szules utan a baba miatti stressz es ejszakazas elvette az etvagyamat es 2-3 honap alatt en lementem 63 kilora. Kozben mondjuk elkezdtem izomerosito gyakorlatokat csinalni, amikor eszre vettem, hogy fogyni kezdtem, mert feltem, hogy lotyi leszek.


A masodik baba nagyon hamar jott, akkor nem is volt nagy etvagyam, normalisan etkeztem, 10-11 kilot hiztam. Nah, akkor viszont tok jol ereztem magam a boromben, mert csak a fenekem meg a combom vastagodott picit, de az is tenyleg picit, azon kivul a cicim meg a pocakom nott, a pocakom gyonyoru, gombolyu es feszes volt, nem is volt nagy. Akkor tenyleg nagyon jol ereztem magam, batran hordtam szuk ruhakat szoknyat, ruhat, szuk farmert, mindent, ami a pocakomon kenyelmes volt.


Szoval csak azt javaslom: kitartas!

Mennyit hiztal egyebkent es hany hetes vagy?

2012. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!