Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtok olyanról, akinek egy...

Tudtok olyanról, akinek egy elismert helyen azt mondták, hogy "rendben van" a kombinált teszt alapján a babája és aztán mégsem volt "rendben"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 11. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk magzatvízvétel volt és mégsincs minden rendben. Semmi nem 100%.:(
2012. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyat hallottam, akinek épp határon volt az eredménye a kombinált tesztnél, de még negatív volt, és mégis amnion kiderült, hogy beteg a baba.


Ugye a kombinált teszt egy arányszámot ad csak, és még ha kicsi is rá az esély, sajnos lehet az ember pont az az egy, akár az 50000 ből is, beteg a babája. De tényleg kicsi erre az esély, szerintem kár emiatt aggódni, főleg, hogy 100 százalékra csak szülés után tudja meg az ember.

2012. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

óóóó! kedves egyes, én eddig azt hallottam, a magzatvízvétel 100 százalékos eredményt ad...

komolyan, kezd egy kicsit elegem lenni az orvosokból!

2012. febr. 11. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok csak pár komoly rendellenességet szűr: edwards, nyitott gerinc, down......

ezeken kívül tudod hány ezer rendellenesség van?

Pech.....

2012. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De miért az orvosokból? Ez nem az ő hibájuk, hanem nem elég fejlett még a technika,hogy 100 százalékban lehessen szűrni.

Én egy eléggé elismert helyen csináltattam a kombináltat,hogy meg mondták,hogy ők kb. 95 százalékra tudnak szűrni, de akkor is ott van még az 5%!

Meg ahogy írta az egyik válaszoló rengeteg betegség létezik!

2012. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

persze nem voltam elég világos... a "hallottam" azt jelenti, az orvosom azt mondta.

amúgy meg a magzatvízvizsgálat kapcsán beszéltem egy-két nőgyógyásszal és hát az ő "védem magam és a döntésben én egyáltalán nem tudok segíteni, nehogy bajom legyen" hozzáállásuk a bosszantó. amit persze meg is értek, de mivel az én gyerekemről van szó, mégsem értek meg.

persze megsérteni senkit sem akartam, de végülis elegem csak lehet már, nem?

:-)

2012. febr. 13. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!