Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 16. hetben vagyok! Terhesség...

A 16. hetben vagyok! Terhesség első napjától szedtem az elevitet minden nap a 15. -hetig! Addig nem volt gond, miután áttértem minden másnapi szedésére ahogy beveszem ugy ki is jön minden belölem! Muszaj még szedni v térjek át mas ter. vitaminokra?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 7. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is szedtem egy darabig, de nem bírtam, nagyon rosszul voltam, így abbahagytam. Sokan ajánlották a Gravidát, ha mindenképpen szedni akarsz vitamint, próbáld ki azt, de szerintem az első 12 hétben fontos a vitamin, inkább próbálj meg egészségesen vitamindúsan táplálkozni.

28 hetes kismami

2008. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

a terhesség előtt 3 hónappal és a 16.-ik hétig szedtem a Gravidát. Kb. a 8.-ik héttől minden reggeli után beszedtem és rá fél órára kihánytam. Először ugye a terhességi rosszullétek, hányások számlájára irtam ezt...majd rájöttem hogy a gravida okozza mindezt. Abbahagytam mikor elfogyott (kb. 18 hét) és azóta a Hipp Natal Aktiv-ot iszom.

Én is feltettem itt a kérdést hogy lehetek-e a gravidától rosszul és meglepően tapasztaltam hogy 11 válszból 9-en hasonlóan vagy az elevitre vagy a gravidára panaszkodtak. Úgyhogy az Elevittel sem kezdtem kisérletezni. A Hippre még senki nem panaszkodott.

Üdv. 26 hetes kismami

2008. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én semmit nem szedtem az elejétől fogva.Csak itt a 20. hét környékén kicsit vashiányos vérszagény lettem,és ezért most kétnaponta kell ennem 1-1 vastabit,ha nem felejtem el:)Lassan jön a gyümölcsszezon,és akkor szerintem már tök fölösleges lesz ilyenekt szedni,bár én gyümi szezon nélkül sem szedtem.

Ha nem tolerálja a szervezeted hagyd abba.

2008. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírtam az elevitet,azóta a centrum maternát szedem.30hetes kismama vagyok.Bár van akik nem szednek külön terhesvitamint,nekem viszont az első fiam 3 hónappal korábban jött a világra,és ott jöttem rá,hogy mekkora szerencsém volt,hogy szedtem a terhesvitamint,mert nagyban köszönhető volt a vitaminoknak,hogy minden komolyabb baj nélkül megúszta a baba a dolgokat,mert "fel volt turbózva"a vitaminokkal.Ezért most sem tenném le a vitaminokat semmi pénzért.Bár nem pesszimistán várom ezt a babát,de én így vagyok nyugodt.Sokan mondják,hogy egyél ilyen olyan,ennyi,annyi zöldséget,gyümölcsöt,de sajna a mai zöldségek,gyümik,már sajna nem azok,mint nagyanyáink idejében,hanem jó része mű.....
2008. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hasnonló képpen jártam én is elkezdtem szedni a Gravidát, aztán megfigyeltem, hogy amikor vettem be belőle olyan rosszul lettem, így abbahagytam. Próbáltam más magzatvédőt, de mindegyikkel így jártam. Most a Hipp Natalt íszom és úgy néz ki ez beválik. Sok gyümölcsöt és zöldséget eszem mellette. A szervezeted , ha ellenkezik valami miatt nem szabad erőltetni, legalábbis én így vagyok vele.

Üdv 29 hetes kismama

2008. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Védőnőm mondta, hogy nagyon sokan rosszul vannak a terhesvitamintól, és ő azt ajánlotta, hogy mindenképpen étkezés közben bő folyadékkal vegyem be. Megfogadtam a tanácsát, és használt.
2008. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem, ha találsz olyan vitamint, amit tolerál a szervezeted, akkor mindenképpen szedj valamit! Már csak azért is, mert szerintem az ember nem tud olyan változatosan táplálkozni, mint amennyire kellene, másrészt a baba el is veszi ami neki kell, de az sem utolsó, hogy a Te vitaminraktáraid kimerülnek-e, és pl. egy év múlva nem-e lesz 5 rossz foggal több, vagy nem!

Szóval, ha találsz számodra megfelelőt, akkor szerintem érdemes szedni, még ha nem is minden nap!

Boldog babavárást: 32 hetes kismama

2008. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia ,én is azt mondom hogy válts át egy másik vitaminra.Nagyon sok véleményt olvastam már és ha igy látatlanban hallgatsz 1 tanácsra akkor válts a hipp-re vagy ha van az északi határhoz közel élő ismerősöd aki ba tudja neked szerezni ,akkor a szlovák Calibrum mami nevű vitamint tudom javasolni amire szintén nem volt még panasz.Én határmenti magyar nyelvű szlovák vagyok ,és én is kb. a 21.héten váltottam át calibrumra ami olcsóbb is (60 db kb 1700 ft)és az én hányingeremet is mintha elvágták volna.
2008. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!