Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülési-vagy rendes szabadság?

Szülési-vagy rendes szabadság?

Figyelt kérdés

Az utolsó hónapban már nem szeretnék dolgozni. Kezdjem meg a szülési szabadságot vagy vegyem ki a bent maradt napjaimat?

Nem tudom, melyik lenne jobb...


2009. jún. 3. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem a szülésit vedd ki,a többit meg az évvégén elszámolja a munkáltató.Bár az lenne a tuti,ha egy könyvelőt megkérdeznél erről,vagy a munkaügyist a munkahelyeden.Kellemes babavárást neked is!!!

33 hetes kismama

2009. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Boldog babavárást!
2009. jún. 3. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:

"Sokfelé szokás, hogy amint megtudja valaki a terhesség tényét, elmegy táppénzre (főként, ha azelőtt se kapott valami fényes fizetést), ez azonban általában teljesen felesleges.


Ha a terhesség zavartalan, akkor akár az utolsó napig lehet dolgozni, vagy a kiírás napja előtt kivenni fennmaradt éves szabadságunkat (ha nem vesszük ki, akkor a GYED illetve a GYES lejárta után ki lehet venni). Táppénzre akkor érdemes menni, ha valaki fizikai munkát végez, veszélyes anyagokkal dolgozik, egész nap állnia kell, vagy veszélyeztetett terhes.


A szülési szabadság idejére járó pénzt, valamint a GYED-et az előző teljes naptári év jövedelme alapján számolják, ha tehát elmegyünk táppénzre, ez a jövedelem kisebb lesz, így kevesebb GYED-et, TGYÁS-t kapunk majd.


A TGYÁS, GYED kiszámításánál a szülést megelőző teljes naptári év számít, tehát 2007-ben született baba esetén a 2006.-os év. A táppénz nem számít bele. Ha összeadod a bruttó fizetéseidet (a táppénzt ne add hozzá), és annak veszed a 70%-át (mínusz az adók, ami valamivel kevesebb, mint a béredé, akkor kb. kijön, mennyi lesz a TGYÁS, meg hogy a gyednél beleesel-e a magasabb kategóriába. A TGYÁS-nál nincs felső határ tehát, ha valaki a megelőző évben 1 millát keresett havonta, akkor annak a 70%-át kapja."

[link]

ÉS MÉG EZT OLVASD EL:

[link]

2009. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én 26 hetes kismama vagyok, 38,5 nap szabadságom van amit eredetileg az államviszga elotti tanulásra szerettem volna kivenni, egy hónap mulva viszgazom, es ezert en mar most szabira mentem, de amúgy biztosan végig dolgoztam volna, mert nagyon szeretem a munkamat, es hiányozni is fog
2009. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak a szülés napjáán kezdtem meg a tgyást ,előtte(35. héttől,addig dolgoztam), voltam 1 hét szabin,3 hét betegszabadságon, és 2 hét táppánzen.

Így a szülés napjától számolódik a 168 nap , ami alatt a teljes fizetésemet kapom ,majd csak utána a gyed-et.

Mikor lejár a gyed, szertnék vissazmenni dolgozni, na akkor úgyis ki kell vennem a szabimat, ami összegyűlt addig, így maradhatok otthon még pár hónapot.

2009. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy aug. végére voltam kiírva és június közepéig dolgoztam (fizum nettó 74.000,- körül volt). Akkortól táppénzre mentem. A munkahelyemen már nagyon hamar fáradtam, 2 emeletet kellett lépcsőzni naponta legalább 3X, ezért mentem táppénzre. A szülési szabit szüléstől vettem ki. A TGYÁS-om kb. megegyezett a táppénz összegével (67.000,- körül), köv. év februárig járt. Azóta max. GYED-et kapok, mivel tavaly fizetésemelésem volt (január 1-től és július 1-től), és hiába dolgoztam kevesebbet mint fél év, így is jár. Szerintem a szabijaidat ne pazarold most el, mert ha lejár a GYED-ed, akkor jól fog jönni, mikor a gyerkőcöt szokatod bölcsibe/oviba.
2009. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!