Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bele fogok jönni az anya szerpbe?

Bele fogok jönni az anya szerpbe?

Figyelt kérdés
35+3 hetes kismami. Vagyok és egyre idegesebb. Nagyon félek de nem a szüléstöl hanem ami utána jön. Még mindig nem tudom elhinni vagy felfogni, hogy felelőségteljes anya leszek. Kész a babaszoba de nem tudom beleképzelni a kisfiamat.

2012. febr. 13. 09:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Sokáig próbálkoztunk mire sikerült. Nagyon akartuk, most meg ott tartok, hogy be vagyok pánikolva. Ráadásul nem is lesz senki a szülés után a férjemen kivül aki segit nekem. Első baba mindkettőnknek.
2012. febr. 13. 09:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez teljesen természetes, a hormonok teszik. Szülés után benned is felébrednek majd az anyai ösztönök, illetve néhány hét alatt összeszoktok a picivel. Ezen ne aggódj.
2012. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondolod? Már az is eszembe jutott, hogy nekem már a szülés előtt jön a depresszió.
2012. febr. 13. 09:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, ezt mindenki így gondolja. Aztán megszületik, és a világ legtermészetesebb dolga lesz, hogy ő veled van, és el kell látni. Simán menni fog!
2012. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

de azért vettél egy könyvet, hogy az alapokat megtanuld? pl mennyi idősen mi kell a babának stb? :) mondjuk neten is fenn vannak ezek.


nekem nincs még gyerekem, szóval nem osztani akarom az észt, az első 1-2hónap biztosan nagyon húzós lesz - a fáradtság miatt, legyen melletted a párod amennyit tud.


olvass olyan fórumokat, ahol sok tanácsot kapsz, pl a nők lapja fórumai. itt kevesebbet fogsz. ott van külön baba-mama topik és a legtöbb fórumozó majdnem minden nap jelen van. akár nyithatsz is egy topikot magadnak.


minden rendben lesz, meglátod, de szerintem fontos, hogy beszélj a problémádról,a félelmeidről, akár itt a neten.

2012. febr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Van könyvem, hogy milyen idősen mit kell adni a babának, meg a védőnő is nagyon rendes, vele is megbeszélhetek ilyen dolgokat.

De mégis bennem van egy ilyen para féleség. Ráadásul most olyan rossz a közérzetem. Fáj a fejem a derkam, mintha meg akarna jönni. Hasmenéses érzésem van, közben meg nem is kell wcéznem. A pocakom még nagyon is fent van, remélem nem a szülés akar beindulni még.

2012. febr. 13. 09:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy ha esetleg nem áraszt el szülés után a Nagy Anyai Érzés, csupán valami megkönnyebbülésféleség, nehogy bepánikolj! Sokaknál nem jelentkezik azonnal az az igazi, mindent felülmúló szeretet. Nálam pl. mindkét gyereknél el kellett telnie pár hétnek, mire megérett bennem ez az érzés, addig inkább csak csodálkozással figyeltem őket, hogy "jéé, ez a gyerek az enyém?!"

Most 3 és 5 évesek, és semmi nyoma ennek a kezdeti érzelmi bizonytalankodásnak. Óriási a ragaszkodás és a szeretet közöttünk. :-)

2012. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm. Remélem tényleg belejövök az anyaságba.

A hugomnak van egy 4 éves kisfia akivel kölcsönösen imádjuk egymást. Ezért nem értem miért kell igy paráznom. Láttam már csecsemőt nem is egyet, láttam, hogyan foglalkoznak velük a szüleik. Tehát gyüjthettem tapasztalatot szép számmal. Tiszta dilisnek érzem magam.

2012. febr. 13. 09:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze mindenki bele jön,ne aggódj!

Ne stresszeld magad,mert könnyen átmegy depibe!

2012. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!