Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hát milyen anya leszek így?

Hát milyen anya leszek így?

Figyelt kérdés

A hétvégén kisgyermekes családnál voltunk segíteni. Van egy 5 éves fiuk és egy 9 éves lányuk. Nagyon rosszak, kezelhetetlenek és hihetetlenül idegesítettek míg ott voltunk. 31 hetes kismama vagyok, de eddig még egy gyerek nem idegesített ennyire mint ők. Nekem borzasztóan neveletlennek tűnnek, de félek, hogy nincs türelmem hozzájuk.


Imádom a kisfiamat és tudom, hogy egészen máshogyan nevelem majd őt apukával együtt, de mégis félek, hogy rossz anya leszek.


Miért van ez? Volt már valaki hasonló cipőben? Vagy csak azért érzem magam ilyen idegesnek tőlük, mert velük szemben tehetetlen vagyok?


2011. dec. 4. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tombolnak azok a jó fej hormonok :]]]

Hidd el, annyi minden fog még idegesíteni. Főleg, ha a drága kisfiad megszületik!

Mikor elmész valahová vele és vadidegen emberek lesznek igazságtalanok... húú, lehet, hogy párszor magadban vagy hangosan felfogsz robbanni a dühtől!

Mi most a hozzátáplálásnál tartunk és meg kell mondanom, hogy néha türelmetlen vagyok és majd felrobbanok belül. A lányunknak pedig mosolygok és gagyogok, etc.. csak, hogy végre evéssel foglalkozzon, ne azzal, hogy mi történik körülötte..

2011. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

JA, egy tanács!


Mondogasd szülés percétől fogva, hogy te vagy a világ legjobb anyukája, nálad jobb nem létezik. A gyermekednek te vagy a minden, mert ez így is van! Neki nincs összehasonlításhoz képe.. csak téged ismer. Így bármit is teszel, mondasz.. ő neki te leszel a MINDEN!


Könnyű szülést!

2011. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A saját gyerekedet imádni fogod, és a saját elveid szerint nevelni, ugyhogy gondolom ő nem fog idegesíteni (vagy nem olyan gyakran :))

Én megmondom őszintén, nem szeretem a gyerekeket, nem tudok velük mit kezdeni, és a legtöbb idegesít. Nálunk is van a rokonságban két nagyon neveletlen hülyegyerek, és sikítófrászt kapok tőlük. Most mégis kismama vagyok, és már most imádom a babámat, tudom, hogy vele minden más lett. Beszéltem hasonló cipőben járó anyukákkal, mind azt mondta, hogy a saját gyerekeit mindenkinél jobban imádja, mások gyerekei meg ugyanúgy idegesíti őket, mint régen. Szóval ne aggódj, a te gyereked neked nem csak egy szimpla gyerek lesz, ez teljesen más :)

2011. dec. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok terhes, gyerekem sincs (35), de sokszor én is gondolkozom ezen. Mások gyerekei annyira idegesítenek, hogy elgondolkozom mi lesz ha nekem lesz egyszer.
2011. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!! Akkor nem csak én érzem így magam...


Mindenkinek Sok Boldogságot és Jó Egészséget!

2011. dec. 4. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:

:-)

Az a helyzet, hogy ebbe bele kell szokni.

A gyereke csinálnak néha idegesítő dolgokat, még a legjobban neveltek is.

Amikor neked babád születik, nem csak ő fejlődik és alkalmazkodik hozzád, hanem egy kicsit te is hozzá.


Ahogy cseperedik, lesznek fontosabb és kevésbé fontosabb neveléi elveitek. Mert mindenben nem lehet őket visszafogni, a gyereke akkor levegőt se tudnának önállóan venni. Szóval nevelgeted, és megszkod idővel az ilyen helyzeteket, és megtanulod kezelni vagy legalábbis lereagálni.


Én pontosan ugyan így voltam ezzel mint te. Amióta már nem baba a lányom, azóta sokkal elnézőbb vagyok más gyermekekkel is. Pedig én elég következetes vagyok, és eléggé fontos számomra hogy jólnevelt legyen - azért mégiscsak gyerek, néha rosszalkodni is kell.

És erre persze rájön a dackorszak is, amikor meg aztán igazán erősnek kell lenni idegileg, mert az olyan mint valami "másállapot", mintha nem is a te gyereked lenne.


Összesséében: emiatt ne aggódj! Jó anya leszel.

És ha valóban rosszul nevelt, vagy neveletlen gyerekkel hoz össze a sors, akkor attól még nálatok lehet hogy másképpen lesz.

2011. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Óóó ne aggódj! Én egy házban lakok egy családdal (főbérlők), van itt egy 4 éves kislány, de őszintén egyenként tépkedném ki a haját, meg úgy megverném, hogy beszarik, annyira buta... 8 hetes km:)
2011. dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hálistennek az én környezetemben nincsenek neveletlen gyerekek. A hétvégén letudtuk a mikulást mer a napján nem tudunk menni. Nekem egy 4 éves kereszt fam van a férjemnek pedig egy 7 éves keresztfia. Mindegyik olyan aranyos, jol nevelt. Még elhiszik a télapót is, ugy meg lehet őket még vezetni, olyan édesek ahogy csodálkoznak, hogy hogyan került a cipőbe a csomag.

Így nekem csak jó tapasztalataim vannak, nekem is kisfiam lesz, most vagyok 25+3hetes.

Azt hiszem szerencsés vagyok.

2011. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!