Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apuka ügyvéd elött...

Ha az apuka ügyvéd elött lemond a gyerekről azt nekem is alá kell írnom mint anya?

Figyelt kérdés
Ha alákell írnom és én nem vagyok hajlandó akkor mi van?
2011. dec. 21. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ügyvéd előtt mondd le a gyerekről, és erről ők esetleg valami hivatalos papírt írnak, akkor édesmindegy, hogy te aláírod-e vagy sem. Az olyan mértékű, mintha közjegyző hitelesítené.
2011. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem anyósom azt mnodta hogy nekem is alákel írni hogy elfogadom vagy valami. De most ott tartunk hogy apasági vizsgálatot is akarnak majd csinálni. de nem beszélhetek nem találkozhatok majd apukával így nekem magas az hogy akkor honnan tudják meg hogy mikor szülök meg
2011. dec. 21. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a baba még nem született meg, és nem vagytok házasok, akkor az apának nem kell lemondania róla, mert nem is kerül a nevére, ha nem ismeri el sajátjának. Ilyenkor vagy képzelt apát jegyeznek be, vagy egy darabig üres marad az apa "státusza" és az anya nevére kerül a gyerek.

Ha viszont az apa egyben a férjed is, nem mondhat le róla csak akkor, ha az apaság vélelmét bíróság előtt dönti meg, azaz mindegy, hogy mit nyilatkozik az ügyvéd előtt. Nincs jelentősége.

2011. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na igen, ez a fő kérdés, házasok vagytok?
2011. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elnézést az offért, de uramisten, miért tesz Veletek ilyet a gyerkőc apja? És az anyóst sem érdekli az unokája?

Nem kötelező válaszoni, de annyira elszomorító. :( sajnálom.

2011. dec. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem nem vagyunk házasok, a gyerkőc apja felelőtlen én vagyok a hibás hogy gyereklett ő egyáltalán nem az mert ő utálja a gumit és nem bírja kivenni. Az anyós meg azt nézi hogy a fiának ne legyen gyereke ha ő nem akarja..
2011. dec. 27. 16:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ha te megtartod, akkor ő nem mondhat le a gyerekről. Tartásdíj fizetésére kötelezhető.

És szerintem nem csak te vagy a hibás.

2011. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyerekről lemondani csak akkor lehet, ha egyúttal örökbe is adja.
2012. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!