Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan terhes kismama,...

Van itt olyan terhes kismama, aki a nagyobb babáját még hordozza (akár meitai, akár kendő)? Hány hetesig volt nektek kényelmes? Mekkora volt a nagyobb baba?

Figyelt kérdés
Köszi
2012. febr. 13. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
33. hétben vagyok, de még most is cipelem a 17 hónapos kislányom. Mivel nemrég kezdett el járni, így még sajnos sokszor fel kell vennem. Nem igazán kényelmes már, estére fáj a derekam, de próbálom minél kevesebbszer felvenni.
2012. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Szia, barátnőm pont egy hónapja szült és a nagyfia még csak most lesz 2-tő, gyakran cipelte a karján de a babának ettől semmi baja nem lett, sőt talán a kondi még megkönnyitette a szülést. Vajúdásal együtt 3 órát tartott a szülés!
2012. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bár én kifejezetten a hordozóeszközökre gondolok, nem arra, hogy valaki kézben viszi a babáját. Meitai vagy kendő - senki nem használ ilyesmit terhesen?

2012. febr. 13. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én hordozok babát kendőben, de nem vagyok terhes (remélem), amennyire meg tudom ítélni, előre kötve kb 3 hónaposig tudnám vinni 8-9 kilóig max, de napi pár órát max, hátra kötve pedig kb. 7 hónaposig 12-14 kg-ot
2012. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem szigorúan vagyok a te kategóriád, mert bár hordoztam (még nemrég is, amikor 3 évesen tüdőgyulladásosa volt) de még csak kisterhes vagyok. (Kendőben már nem hordozom, inkább csatosban, gyorsabb és egyszerűbb - neki pedig teljesen kényelmes.)

Szerintem ez alkat- és hozzászokás-függő. Akiket hallottam egy mozdulattól rosszul lenni/elvetélni, azok mind hirtelen megerőltetést csináltak (pl. megemelte a mosógépet régen, stb., amit nem minden nap csinál az ember). Ha nap, mint nap hordozod, akkor az izomzatod szerintem eléggé hozzá van szokva a terheléshez, ez talán nem gond.

Inkább az, hogy ha kicsit is nagyobb, akkor elöl már nem szabad (7kg felett, a gátizom megkímélése miatt) és ha mondjuk hátra akarod felvenni, akkor a hátralendítés szerintem nem annyira szerencsés, ha a vállad felett lendíted körbe, amolyan nyújtózós-félén. A csípő szerintem jobb, de szigorúan váltogatni kell, nehogy egy oldalra terhelődj, mint én (elkezdett kattogni a gerincem).


Van egy nagyon-hordozós közösségi oldal (fórum?), átküldöm priviben, ha érdekel, ott oktatók is tudnak neked tanácsot adni.

2012. febr. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!