Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hét környékén járó kismamá...

30. hét környékén járó kismamák hogy vagytok? Várjátok már a nagy napot? Sokat gondoltok a szülésre?

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok második bébit várjuk, van egy 2,5 éves kislányom és most várjuk az öcsikét! Nagyon nagy a boldogság, de most már eléggé kezd terhes lenni az állapot. Egyébkén is nagyon nagy a pocim, a doki is mondta hogy számíthatok 4 kg körüli babára mert a baba is jó nagy, +13kg-nál járok. Közben házimunka, meg a lányom, már sokszor azon álmodozom hogy azért csak könnyebb lesz ha kint lesz, mert legalább tudok hajolgatni :) meg könnyebben mozgok majd. Ti hogy bírjátok? Nagy a pocitok? Mennyit híztatok? Fiú, lány lesz? Hanyadik baba?
2012. febr. 13. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én most a 29.hetet töltöm de elég sokat gondolok a szülésre. Főleg, hogy nekem első baba. Nagyon kíváncsi vagyok már rá, hogy milyen a szülés. Az én pocakom is jó nagy, és a baba is nagyobb mint az átlag. Most plusz 10kg-nál járok. A nagy pocak miatt nehezen veszek levegőt. Annyiból könnyebb nekem, hogy nincs nagyobb gyerkőc, csak a házimunka. Kisfiút várunk. :) Nagyon várjuk.
2012. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 30 hetes :) teljesen jól vagyok, vagy +11 kg, de rajtam rengeteg a víz. Az ismerősök szerint csak a hasam nőtt - ők nem látják a lábaimat.

Lánynak mondják, első baba és kicsit izgulok a szülés miatt, ugyanis doki szerint a gyerek nagyobb az átlagnál (majd kétméteres apuka mellett :))

És nagyon várom :) nekünk hosszú meddőség (6 év) után, meglepetésszerűen jött össze :)

2012. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja és mi lakásfelújítottunk, úgyhogy házimunka volt, van. Persze, pont a klegnyagobb hidegekben. Nem nagyon élveztem :)

MMásodik voltam.

2012. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ma 28+4 vagyok, jól vagyunk, de nagyon fáj a derekam, se hajolni, se mozogni nem tudok normálisan. A pocakom nem túl nagy, de így is nehézkes már.

11 kg-ot híztam. Szerintem kicsit sok. Kisfiú lesz,és első baba. Sokszor túlaggódom magam, izgulok hogy minden rendben legyen vele, a szülést várom, remélem természetesen fogok szülni, átakarom élni a valódi szülést! Bár legutóbb, a 24. héten faros volt, most nem tudom. A 30. héten fogunk menni Uh-ra, már alig várom.

2012. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4 válaszoló: nekem vasárnap reggel fordult be, éreztem, azelőtt meg UH-n láttam hogy faros, tehát most lett fejvégű. :) úgyhogy ne izgulj, majd jól be fog helyezkedni, ahogy kell :)
2012. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát úgy látom idén nagy babák akarnak születni! :D Hogy álltok a babaszobával, babaholmikkal? Miket vettetek már? Mi még semmit és emiatt is nagyon ideges vagyok. Sajnos most apának nagyon rossz a fizuja a nagy hó miatt, és még nem jutott arra hogy megvegyük a babakocsit meg a ruhákat. De egyébként nagyon azt érzem hogy tovább lesz bent a bébi mint a kiírt időpont!
2012. febr. 13. 15:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi már megvettük a babakocsit, a ruhákat örökölni fogjuk, a szobát most hétvégén festettük kis, olcsón tudtunk venni bébiőrt, ill. mellszívót is 4 cumisüveggel. A bútorok kb 1 hét múlva lesznek készen. Szóval a nagyja már meg van. MÉg matrac a kiságyba, ágynemű, és a sok kis apróság. Szóval van még mire költeni. Úgy tervezem hogy márciustól elkezdem veszegetni a dolgokat!

28 hkm

2012. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
31 hétben vagyok. Nehéz már minden. És hangulatváltozásaim is sűrűn vannak. Szinte mindennap sírok. Nagyon várjuk már hogy megszülessen. Kislány lesz. Sok mindent kapunk hál istennek.
2012. febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok!

Nekem is elég nagy a hangulat változásom. Szinte én is tudnék sírni minden nap! Ha már egy kicsit is bemagyarázok magamnak sértéseket, rögtön sírok!

TE egyébként min sírsz?

Én még csak 28. héten vagyok, de nekem is már elég nehézkes a mozgás, akár fekve is, egyik oldalamról a másikra. MI lesz még később!!?? :)

2012. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát már egyre nehezebben 31 hetes vagyok hízni szinte semmit se híztam csak egy nagy pocakból állok.Első baba lesz kisfiú és nem lesz kicsi :)

Hála égnek már minden megvan most fogom kezdeni mosni a ruhákat mert már nem egyszerű a mozgás főleg,hogy faros a drágám és egyfolytában nyomja a hólyagom meg a vezetéket és már nagyon fáj. :)

2012. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!