Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iskola terhesség (később...

Iskola terhesség (később baba) mellett?

Figyelt kérdés
5 hetes vagyok, picit korábban jött a picink, mint terveztük, még egyetemre járok. Van itt valaki, aki meg tudna nyugtatni, hogy lehet tanulni pocakkal és később baba mellett is? még 2 évem lenne... de meg akarom Őt tartani!
2009. jún. 3. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a pocaklakóhoz :)


Én személy szerint nem, de 2 bartánőm főiskolára járt, amikor jött a baba. Nem volt nekik könnyű, azt soha egy szóval sem mondták, hogy sétagalopp, de megcsinálták! Neked is sikerülni fog! :)


10hkm

2009. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Uram Isten, hogy abortuszra menj a suli miatt! Angyalom, én most végeztem el a másodévet egyetemen, nem sokára szülni fogok és tudod mit? Kisbaba mellett fogom befejezni az utolsó évet, tehát folytatom a sulit tovább. Most fog születni pár héten belül, a suli meg szept. utolsó hetében folytatódik ,addig lesz már jó 3hónapos kb. Nem mondom, hogy könnyű lesz, de szervezés kérdése az egész. Ha van segítséged, akkor meg pláne! Viszont javasolom, ha egy mód van rá, akkor ne hagyj ki egy évet sem, mert amit eddig tanultál, addigra elfelejted és totál kiesel a tanulásból, ami nem baj, ha utána le tudsz ülni a popódra tanulni. Én nem tudnék , mindent mérlegeltem, és így a jobb. Az elején még úgysem tud járni, stb... kevesebb a gond vele, csak eszik, alszik, néha sír, jó mondjuk a fogas időszak nehezebb lesz, de kibírom. Kapunk egy rakás szünetet az egyetemen, 3hét tavaszi szünet 2-3hét téli szünet, januárban szinte csak a vizsgákra kell bejárni, meg előtte 1-2 ismétlő órára stb.
2009. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a 2. válaszoló. Igen, lehet pocak mellett tanulni, nem mondom, hogy könnyű. Nekem heti háromszor kellett bejárnom másik városba egyetemre két busszal, utaztam jó 2.5-3 órákat egy nap. Egyszer a szakadó hóesésben, tök hidegben két egyetemi buszjárat is kimaradt és taxival jöttem haza szomszéd városból, mert a manóért sem jött a busz, nem volt nálam se kaja, se innivaló, a lábaim szétfagytak és rettentően fájtak, majdnem elsírtam magam. Elegem lett és hívtam egy taxit. Voltak nehezebb napok, de jól bírtam. Hányni nem hánytam, de a 45-55perces buszos utazás jól összerázott és épphogy leszálltam, mert még 2 perc a buszon és hánytam volna az tuti. Nyugi, ki lehet bírni! Ne hagyd, hogy bárki lebeszéljen, elég idős vagy te már! Csak legyen benned kitartás, gondolj az olyanokra, mint én. :)
2009. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! köszönöm! NEM! Semmiképp nem mennék abortuszra, csak nagyon rámtört a pánik, hogy menni fog-e? De én is úgy gondoltam, hogy megyek tovább a sulival, amennyi vizsga sikerül, annyival is kevesebb lesz később. És előbb-utóbb véget ér... nekem fizikailag is teljesitenem kell egyes vizsgákon, de majd azokat a baba utánra hagyom,... Köszönöm a válaszokat! Sok erőt adtatok!
2009. jún. 3. 17:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Megint én vagyok az: és még az kimaradt, hogy mindemellett (nappali tagozatos egyetemi szak) még részmunkaidőben is dolgoztam végig most a vizsgákig! Családi segítség nincs, mert pár ezer km-nyire vannak, és mégis megcsináltam idáig is, és büszke vagyok magamra.
2009. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én az első főiskolát 1,5 éves gyerek mellett kezdtem el és megszületett a második babám, mikor végeztem ( akkor volt 10 hónapos). A 2. főiskolát már 3 gyerek mellett végeztem. Nem mondom, hogy könnyű volt, de meg lehet csinálni. Még az eredményeim is jók lettek a végére. Nagyon sok csoporttársamnak volt 1-2, több gyereke és pont ők, akiknek gyerekük volt végeztek jobb eredménnyel, mint azok, akiknek nem volt otthon ilyen hátterük.Ha nappalin nem is fogod tudni folytatni, de levelezőn vagy estin biztosan. Persze ehhez sok erő és szervezőkészség kell és vizsgaidőszakban sok türelem... Emiatt le ne mondj a babáról!
2009. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
hogy= nehogy*
2009. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Büszke is lehetsz magadra, ez nem kis dolog! AMiket itt elmeséltetek, ahhoz képest nekem 'könnyü dolgom' van... van segitség, a suli gyalog is 20 perc.. csak fizikai dolgok is vannak,de ez a legkevesebb! és tényleg elég idős vagyok egy picihez, 25 múltam már. Köszönöm szépen! Mindenkinek!
2009. jún. 3. 17:05
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Látom valaki irigy és csípi a szemét, hogy igenis gyerek mellett is lehet tanulni. Én legalább nem hagytam abba a sulit és terhesen is megcsináltam egy évet, az utolsót meg gyerek mellett fogom és sikerülni fog, már csak a sok irigy miatt is, akik most lepontoztak. Vagy biztos jobban tetszett volna nekik, ha a kérdezőnek azt mondtam volna, hogy menjen abortuszra.


Mennyi rosszindulatú ember van itt a gyakorikerdesek.hu-n!!!!

2009. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki miért pontozna le, én úgy éreztem, segítettél! Ne foglalkozz vele! Köszi szépen minden szót!
2009. jún. 3. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!