Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iskola terhesség (később...

Iskola terhesség (később baba) mellett?

Figyelt kérdés
5 hetes vagyok, picit korábban jött a picink, mint terveztük, még egyetemre járok. Van itt valaki, aki meg tudna nyugtatni, hogy lehet tanulni pocakkal és később baba mellett is? még 2 évem lenne... de meg akarom Őt tartani!
2009. jún. 3. 16:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

25 múltál? Én 24 múltam, akkor hasonló cipőben járunk. :) Nekem csak egy évem van hátra, már csak ezért sem lenne érdemes a cél előtt feladnom. Amúgy érdekes, de mindenki kérdezte, mikor megtudták hogy terhes vagyok (rokonok, ismerősök) hogy "jajj és mi lesz a sulival? Abbahagyod?" Mintha a világ végét jelentené ha valaki terhesen jár egyetemre, fősulira. Én meg mondtam nekik nagy lazán, hogy folytatom, és nem hagyok ki évet sem. Csak lestek nagyokat! Most meg nem győztek gratulálni a vizsgáimhoz, mert nem csak átbukdácsoltam, hanem munka, háztartás mellett, családi segítség nélkül végigcsináltam az évet és jó jegyeket kaptam, sokszor jobbat mint az olyan csoporttársaim, akik otthon laknak a szülőkkel és még dolgozniuk sem kell vagy albérletet fizetniük, főzniük, mosniuk...


Egyébként ha belegondolsz, van aki akkor iratkozik be egyetemre, főiskolára mikor már mondjuk 10éves a gyereke, vagy akár 15. Jó, velük nyilván könnyebb, de olyan nincs, hogy gyerek mellett ne lehetne tanulni. Mai világban az állja meg a helyét a munkaerőpiacon, aki rugalmas, és bármikor hajlandó akár átképezni magát és 40-45évesen is visszaül az iskolapadba! A rosszindulatúakkal ne foglalkozz, minden csak szervezés, kitartás kérdése. (Én voltam a második.)

2009. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem de legjobb barátnőm például gimi utolsó évében teherbe esett,pont szeptemberben,tehát ki lehet számolni,hogy pont érettségi idején szült.Nos érdekes volt az biztos,4 hónapos terhesen még salsázott a szalagavatónkon pedig már volt hasa,és esküszöm azt mondták,hogy senki nem táncolt úgy mint ő.Érettségi idején(írásbeli),szerencsére egy terembe kerültem vele mindig,fél óránként bámultam,hogy nincs e rosszul,mert ő olyan,h ha beindul a szülés sem állt volna fel.Szóbeli előtt 2 héttel,császárral szült,3db 5öse és 2 db 4ese lett.

Most másodéves vagyok főiskolán,2 csoporttársam is terhes,nemtudom nekik mennyire megy,de elég jól bírják ahogy láttam:D

Egy másik barátnőm nappalin(2.éves volt-3.féléves) amikor szült januárban,azt mondta szeptembertől folytatja.

Ezek szerint tehát lehet végezni mellette sulit én tisztelem őket,de nagyon,van lelki erejük,de tényleg akkora,hogy én szégyenlem el magam a néhai hisztijeimért:)

2009. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jön a baba, és szeptembertől kezdem (ha minden jól megy) az msc-t. Én próbálom majd valahogy megoldani, egyéni tanrendet kérni. Nálunk van 1 lány, ő egy évet hagyott ki a kislánya miatt, de már folytatja. Biztos meg tudjuk csinálni.
2009. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Minél jobban belegondolok, annál nagyobb erőt érzek magamban ehhez. Köszönöm, hogy mindezt elmeséltétek! Jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül! :)
2009. jún. 3. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!